REKLAMA

Wiosna będzie Twoja!

Zaczęłaś rok z przytupem, jednak po chwili entuzjazm jakoś opadł i znalazł swoje miejsce gdzieś między nowym sezonem ulubionego serialu a nadgodzinami w biurze. Potrzebujesz motywacji? Oto ona – kompletny superprogram na najbardziej aktywny miesiąc w Twoim życiu. Zacznij już teraz, aby przywitać wiosnę w formie lepszej niż kiedykolwiek.

30 dni w formie Fot. Martin Rusch

Wykorzystaj rozpęd, którego nabrałaś w styczniu, aby tym razem o fitnessowych postanowieniach na cały rok nie tyle nie zapomnieć, co jeszcze mocniej podkręcić tempo i wziąć udział w naszym 30-dniowym wyzwaniu. Dziewczyny, od teraz trenujemy pełną parą! Do kolejnych treningów motywujemy się razem. Zapominamy o codziennym znużeniu i przygotowujemy się na nadejście wiosny pełną parą; wiosenne porządki zaczynamy od siebie!

Dołącz do naszego wyzwania 30 najbardziej aktywnych dni ever (po których – gdy już zaczniesz – nastąpią jeszcze bardziej aktywne; najtrudniejszy jest ten pierwszy krok).

REKLAMA

Za trzydzieści dni będziesz silniejsza, smuklejsza i bardziej sexy. I to trenując tylko około 20 minut dziennie. Plan, który Ci przedstawimy jest wymagający tylko w tym najbardziej zaawansowanym wariancie. Celowo ułożyłyśmy go i poszczególne treningi w taki sposób, abyś mogła dostosować całość do swoich możliwości i potrzeb.

Wykorzystaj poniższą rozpiskę treningową, aby nie pominąć żadnego treningu. W każdym kolejnym tygodniu skupiaj się na kolejnymi celu w wersji mini. Przykład? W pierwszym tygodniu podczas każdego ruchu jeszcze uważniej niż zwykle pilnuj poprawnej techniki wykonywania ćwiczeń. W tygodniu numer dwa staraj się w każdej serii robić jeszcze więcej szybkich i poprawnych powtórzeń.

Zresztą zobacz sama:

Sprawdź też poszczególne treningi:

 

PONIEDZIAŁEK Trening na dół ciała
WTOREK Trening na górę ciała
ŚRODA Trening funkcjonalny (wybierz coś dla siebie)
CZWARTEK Trening całego ciała
PIĄTEK Trening brzucha i mięśni korpusu
SOBOTA Trening funkcjonalny (wybierz coś dla siebie)
NIEDZIELA Dzień wolny

 

Ten program jest tylko Twój

Tak jak obiecałyśmy powyżej, możesz dostosować ten plan do swoich możliwości i potrzeb. Sprawdź, jak łatwo możesz to zrobić.

  1. Nie zaczynaj zbyt ostro
    Jeśli dopiero zaczynasz albo wracasz do ćwiczeń po dłuższej przerwie, początkowo ogranicz trening do zaledwie jednego obwodu (zamiast trzech). Odpoczywaj też dłużej między kolejnymi ćwiczeniami (jednak nie dłużej niż 45 sekund). Stopniowo zwiększaj liczbę obwodów aż do planowych trzech, jednocześnie skracając czas przeznaczony na odpoczynek. Jeśli czujesz, że jesteś gotowa na jeszcze więcej, możesz pokusić się o maks. 5 obwodów.

  2. Wsłuchaj się w swoje ciało
    Nie zwiększaj ciężaru hantli na każdym kolejnym treningu. Staraj się raczej każdorazowo dobierać obciążenie do samopoczucia. Tego dnia tryskasz energią? Wybierz cięższe hantle i wykonuj kolejne powtórzenia jeszcze szybciej. Wręcz odwrotnie: dzisiaj czujesz się jakaś nie w sosie? Zacznij lżej, być może zapał wróci. Tylko pod żadnym pozorem nie rezygnuj tego dnia z treningu.

  3. Rób notatki
    Po każdym treningu zapisuj (choćby orientacyjnie) liczbę powtórzeń i ciężar, z którym pracujesz. Będzie Ci łatwiej ocenić swoje postępy pod koniec programu.

Artykuł pierwotnie opublikowany na stronie womenshealthmag.com

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA