3 ćwiczenia dla początkujących – dzięki nim opanujesz trudną technikę

Świetnie, jeśli znajdujesz na Instagramie motywację, ale nie rzucaj się od razu na głęboką wodę #fitspo. Inspiruj się, ale osiągaj cele po swojemu.

ćwiczenia fot. Shutterstock.com

W instagramowym świecie wszystko wydaje się łatwiejsze – tam nikt się nie po- ci, a najwyżej błyszczy. Znajdując treningowe inspiracje, dostosowuj ich poziom trudności do swoich realnych możliwości. Zobacz warianty trzech popularnych ćwiczeń, wykorzystujące te same grupy mięśniowe i wzorce ruchu, by przygotować Cię do opanowania ich trudniejszej wersji.

ćwiczeniafot. Shutterstock.com

Cel: Scyzoryki

Twój krok: zacznij od łódki

Połóż się z plecami „płasko” na ziemi. Zaangażuj mięśnie core'u, stabilizując neutralne ułożenie kręgosłupa, i unieś pionowo ręce i nogi. Powoli opuść nogi nisko nad podłogę. Obniż też ręce i unieś głowę – ciało powinno być ułożone w kształcie banana. Utrzymaj tę pozycję 5-10 sekund.

ćwiczeniafot. Shutterstock.com

Cel: Przysiady na jednej nodze

Twój krok: zacznij od przysiadów w wykroku bez obciążenia

Rozstaw stopy na szerokość bioder, lewą nogę ustaw daleko przed prawą. Ugnij kolana, aż udo nogi z przodu znajdzie się w poziomie, a kolano zatrzyma tuż nad pod- łogą. Wyprostuj nogi, wracając w górę. Po 10 powtórzeniach zamień nogi.

ćwiczeniafot. Shutterstock.com

Cel: Wiosłowanie w podporze

Twój krok: zacznij od podporu z klepnięciem barku

Ułóż dłonie pod barkami, stopy rozstaw na szerokość bioder, od głowy po pięty ustawiając ciało w prostej linii. Dotknij lewego barku prawą dłonią i wróć do podporu. Dotknij prawego barku lewą ręką. Resztę ciała utrzymuj stabilnie. Kontynuuj na zmianę przez 1 minutę.

Zobacz również:
REKLAMA