3 aplikacje, które pomogą Ci wrócić do formy

Postanowienia noworoczne mają to do siebie, że trudno ich dotrzymać. Ale nikt nie powiedział, że nie można zacząć od nowa na przykład w drugiej połowie marca. Te apki pomogą Ci wrócić do formy.

Aplikacje treningowe fot. shutterstock.com

Strava

Aplikacja monitorująca, jak się przemieszczasz, z rozbudowanymi funkcjami społecznościowymi, trasami i wyzwaniami.

Jak działa?

Podstawową funkcją tej aplikacji jest rejestrowanie Twoich tras i tempa ich pokonywania. Wyniki możesz sobie sprawdzać z poziomu telefonu albo – wygodniej – na komputerze. Bardzo przydatną funkcją jest również podgląd wyników innych ludzi na tych samych trasach. Dzięki temu możesz zobaczyć, jak sobie radzisz na tle innych, a jeśli jeździsz/biegasz/pływasz jakąś stałą trasą – porównać rezultaty ze swoimi rekordami. Bardzo przydatne narzędzie, jeśli chcesz oszacować postępy lub po prostu zwiększyć motywację.

Dla kogo?

Apka jest przeznaczona głównie dla biegaczy i rowerzystów, ale sprawdzi się również, jeśli uwielbiasz wędrówki, wspinaczkę, rolki czy kajaki.

Ile kosztuje?

Darmowa wersja jest używalna, ale za dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji trzeba zapłacić 249 zł rocznie.

ZOBACZ TEŻ: 8 błędów, które spowalniają chudnięcie


Sweat

Treningowa aplikacja z masą programów ćwiczeń do wykonania w siłowni lub w domu, ze sprzętem fitness i bez.

Jak działa?

To kompleksowa apka fitness stworzona przez częstą bywalczynię naszych okładek, trenerkę i influencerkę Kaylę Itsines. Po wyborze odpowiadającego Ci programu ćwiczeń (a jest ich naprawdę masa) aplikacja prowadzi Cię przez kolejne treningi – od rozgrzewki, przez część właściwą, po rozciąganie i wyciszenie. Informuje o liczbie powtórzeń, czasie przewidzianym na ćwiczenie czy przerwę, pokazuje na prostym wideo prawidłową technikę. Umożliwia szybką wymianę ćwiczenia na inne, gdy przed albo w trakcie treningu zdasz sobie sprawę z faktu, że nie masz jakiegoś sprzętu albo dany ruch jest dla Ciebie za trudny.

Dla kogo?

Dla totalnych początkujących i zaangażowanych użytkowniczek. Niektóre treningi potrafią dać w kość nawet crossfitowym twardzielkom.

Ile kosztuje?

Po okresie próbnym 74,99 zł za miesiąc albo 449,99 zł za rok.


Seconds

Teoretycznie to prosty timer, ale za to jaki praktyczny! Jeśli interwały to Twój żywioł, to ściągnij Seconds koniecznie.

Jak działa?

Klasyczna tabata: 20 sekund ostrej jazdy, 10 sekund odpoczynku, 20 s pracy, 10 s odpoczynku itd. – przez 4 minuty. Trening interwałowy wymaga precyzyjnego odmierzania czasu, najlepiej bez żmudnego ustawiania timera za każdym razem. Dzięki Seconds możesz sobie ustawić interwały zawczasu i trenować bez rozpraszania się. W aplikacji są wgrane podstawowe sekwencje dla początkujących, dla zaawansowanych, dla trenujących kalistenikę etc., ale możesz je też swobodnie edytować, wydłużając np. czas ćwiczeń i skracając odpoczynku lub odwrotnie. Apka daje znać o końcu interwału sygnałem dźwiękowym, głosowo i zmianą koloru, więc wystarczy rzut oka (lub ucha).

Dla kogo?

Dla każdego, kto robi często kardio, a nie ma trenera do pomocy.

Ile kosztuje?

Darmowa. Wersja rozszerzona – jednorazowa opłata 24 zł.

ZOBACZ TEŻ: Plantswapp - aplikacja dla miłośników domowych roślin

Zobacz również:
REKLAMA