Celem tegorocznej edycji było pobicie rekordu z 2018 roku w pomaganiu przez bieganie. Organizator – Grupa Essilor – zobowiązała się bowiem do przekazania podopiecznym Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce liczbę okularów korekcyjnych odpowiadającą liczbie wszystkich Zawodników Biegu. Tym samym aż 1796 par okularów powędruje do potrzebujących dzieci. Wydarzenie wsparła swoim udziałem plejada gwiazd, m. in.: Anna Dereszowska, Daria Widawska, Stanisław Karpiel-Bułecka, Małgorzata i Radek Majdanowie, Marzena Rogalska, Beata Sadowska, Magda Steczkowska, Bogna Sworowska, Maciej Myszkowski i wiele innych.
2. Bieg Czas Na Wzrok odbył się w Miasteczku Wilanów, przy Plaży Wilanów, u zbiegu ulic Przyczółkowej i Wilanowskiej. Zawody rozegrano na dystansie ok. 5 km.
Światowy Dzień Wzroku i podsumowanie kampanii Czas Na Wzrok 40+
Każdego roku, w październiku, obchodzony jest Światowy Dzień Wzroku (World Sight Day). Celem jego obchodów jest propagowanie potrzeby regularnych badań oraz szeroko zakrojona edukacja w zakresie prawidłowej korekcji wzroku. Okazuje się, że ponad 80 proc. informacji z otaczającego nas świata odbieramy za pomocą oczu. Jednocześnie – jak wynika z przeprowadzonych na zlecenie Grupy Essilor badań w lutym bieżącego roku, 64 proc. osób nie bada regularnie swojego wzroku. Dlatego tak ważna i potrzebna jest edukacja w tym zakresie. 2. Bieg Czas Na Wzrok, zorganizowany w tygodniu obchodów Światowego Dnia Wzroku, to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego Organizatorzy podsumowali tegoroczne działania w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej Czas Na Wzrok 40+, skierowanej do osób po 40. roku życia. Głównym jej celem jest szeroka edukacja w zakresie prezbiopii, czyli naturalnego procesu starzenia się oka, ale przede wszystkim - budowania świadomości potrzeby regularnych badań wzroku i prawidłowej korekcji okularowej.
1 uczestnik = 1 para okularów dla dziecka
Charytatywny charakter 2. Biegu Czas Na Wzrok podkreślił wspólny cel – pomoc dzieciom. Organizatorzy przekażą podopiecznym Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce, które zajmuje się dziećmi opuszczonymi, osieroconymi i zagrożonymi utratą opieki rodziców, oraz rodzinom zastępczym aż 1796 par okularów korekcyjnych, które w znacznym stopniu poprawią jakość życia. Każda para okularów jest kolejną szansą na lepszą przyszłość. Dzięki poprawie wzroku dzieci lepiej się komunikują, osiągają lepsze wyniki w nauce czy po prostu są pewniejsze siebie. Chętniej podejmują wyzwania i nawiązują nowe relacje.
Komentarze