15-minutowy trening z hula-hop [forma w kwadrans]

Przyjemne z pożytecznym łączyć sztuką wielką jest – powiedziałby Yoda, gdyby zobaczył koło, którego utrzymanie w ruchu wymaga albo mocy godnej Jedi, albo po prostu zsynchronizowanej pracy aż 30 mięśni.

hula-hop fot. Shutterstock.com

A jeśli dodasz do tego niby prostego triku kilka utrudnień (patrz nasze ćwiczenia), nagle okaże się, że ten kwadrans poświęcony na frajdę może być jednocześnie intensywnym treningiem całego ciała, który niemal przy okazji zagwarantuje Ci talię osy. Śmiało, młoda padawanko, zabaw się.

Ćwiczenia rób jedno po drugim bez przerw. Na każde poświęć 3 min 45 s. Staraj się w tym czasie zaliczyć jak najwięcej powtórzeń.

1. Przysiad - 3 ¾ minuty

Mięśnie: pośladki, uda, korpus

(a) Stojąc w lekkim rozkroku, rozbujaj hula-hoop na swoich biodrach. (b) Utrzymując koło w ruchu, powoli przejdź do półprzysiadu albo i niżej, jeśli tylko dasz radę. Wstań, wciąż kręcąc hula-hoopem. W połowie serii zmień kierunek ruchu.

2. Balans jednonóż - 3 ¾ minuty

Mięśnie: skośne brzucha

(a) Stań na prawej nodze i zacznij kręcić kołem. Dłonie złącz przed sobą. Trzymasz balans? Dobrze. (b) W połowie serii stań na drugiej nodze, a dopiero następnie zmień kierunek kręcenia hula-hoopem. Nie przewróć się.

3. Marszobieg - 3 ¾ minuty

Mięśnie: całe ciało + kardio

(a) Stan prosto i wprowadź hula-hoop w ruch. Zacznij iść, starając się utrzymać kręcące się koło na biodrach. Dajesz radę? Przyspiesz, możesz nawet zacząć biec. (b) W połowie serii zamień kierunek ruchu koła.

4. Baletnica - 3 ¾ minuty

Mięśnie: korpus i nogi

(a) Klasycznie: zacznij w lekkim rozkroku i wprowadź hula-hoop w ruch. Dłonie trzymaj złączone przed piersiami. (b) Zacznij wspinać się na palce, jednocześnie dłońmi starając się sięgnąć sufi tu. W połowie serii zamień kierunek ruchu hula-hoop.

Wypróbuj także inne treningi w 15 minut: na pupę i uda, na górne partie ciała oraz na rozluźnienie mięśni.

REKLAMA