15-minutowy trening na lepszą sprawność

Zbuduj wszechstronną sprawność, dzięki której poprawisz swoje wyniki w każdym sporcie, tym razem szczupłą i wyrzeźbioną sylwetkę traktując jedynie jako efekt uboczny. Przyjemny efekt.

trening fot. Shutterstock.com

Podane ćwiczenia rób jedno po drugim, przechodząc do kolejnego dopiero po zaliczeniu wszystkich serii poprzedniego. Odpoczywaj 30 sekund między seriami i kolejnymi ćwiczeniami. Trenuj nie więcej niż 5 razy w tygodniu. I nie zapominaj o rozgrzewce i streczingu (tutaj znajdziesz kilka ćwiczeń rozciągających, które wykonasz w nie więcej niż 5 minut).

Badania pokazują, że więcej krótkich i intensywnych treningów jest dla Twojej sylwetki lepsze niż jedna czy dwie długie i wyczerpujące sesje. 15 minut wystarczy, zresztą spróbuj.

1. Wyskoki ekstra - 3,5 minuty

Zrób: 6 serii po 30 sekund.

(a) Stań prosto w lekkim rozkroku. Zrób przysiad. (b) Wyskocz wysoko w górę i w tył, pomagając sobie wymachem rąk. Wyląduj i przejdź do następnego powtórzenia. 

2. Spidermenka - 4,5 minuty

Zrób: 6 serii po 30 powtórzeń.

(a) Zejdź do pompki, by przyjąć pozycję startową. Przyciągnij prawe kolano do łokcia, jednocześnie kładąc wyciągnięte w przód lewe przedramię na podłożu. (b) Powtórz na drugą stronę. 

3. Spacer dłoni - 3,5 minuty

Zrób: 6 serii po 6 powtórzeń.

(a) Przyjmij pozycję do deski na prostych rękach i upewnij się, że Twoje ciało od kostek po głowę stanowi linię prostą. (b) Przesuwaj na zmianę dłonie do przodu i w tył.

4. Kopniaki - 3,5 minuty

Zrób: 6 serii po 30 sekund.

(a) Stań na lewej nodze, prawą lekką ugiętą przenieś delikatnie za siebie. (b) Wyskocz w górę i wyląduj na prawej nodze, lewą wykonując mocne kopnięcie. 

Jeśli chcesz wiedzieć, czy jesteś w dobrej formie, zrób nasz fit test i przekonaj się jak sprawna jesteś.

ZOBACZ TEŻ: Lepsza mobilność - 4-tygodniowy plan treningowy na rozciąganie

REKLAMA