15-minutowy trening na górne partie ciała [#jestemfit]

Nie każdy dzień musi być #legday. Czas przenieść ciężar odpowiedzialności za sylwetkę na górę ciała.

jestem fit fot. Tomasz Woźny
Dołącz do naszej akcji #jestemfit!

Tak zwane dolne partie rzadziej są zaniedbywane, zwłaszcza gdy ich właścicielka kocha jazdę na rowerze, tak jak nasza bohaterka Kasia. „Zawsze miałam raczej słabe ręce i mocne, rozbudowane nogi, więc pora wyrównać proporcje” – przyznaje. Jeżeli masz podobny typ sylwetki, uzupełnij swoje ulubione sesje na nogi i pośladki tym treningiem, przygotowanym przez trenerkę Adriannę Palkę – miłośniczkę biegania, rowerów i ćwiczeń funkcjonalnych, której udało się wypracować bardzo proporcjonalną sylwetkę. Zestaw angażuje górne partie ciała, a więc nie tylko ręce, ale też plecy, klatkę i mięśnie brzucha. Bo jak być „fit”, to tylko od stóp do głów.

1. Wiosłowanie w podporze

10 powtórzeń każdą ręką, 3 serie

(a) Przejdź do pozycji pompki. Oprzyj się na 2 lekkich hantlach. Napnij mięśnie brzucha i pośladki. (b) Zegnij prawą rękę i przyciągnij ciężar do klatki. Prowadź łokieć blisko ciała. Powoli opuść i przyciągnij drugi hantel. Nie zmieniaj ułożenia bioder, staraj się ruszać tylko rękami. Całe ciało tworzy linię prostą. 

2. Wyciskanie hantli nad głową

5-10 powtórzeń na rękę, 3 serie

(a) Stań prosto, hantle trzymając nad barkami, ramiona ugięte. Wyciśnij jedną hantlę nad głowę. (b) Powróć do pozycji startowej, opuszczając ramię z ciężarem, i powtórz to samo drugą ręką.

3. Obrót "aureola"

10-15 razy w każdą stronę, 3 serie

(a) W staniu ustaw stopy na szerokość barków. Ugnij lekko kolana. Hantelek trzymaj pewnie obiema rękami blisko klatki piersiowej. (b) Przenieś go nad głową, zataczając koło. Powtarzaj okrążenie w obie strony. Zmieniaj zakres ruchu.

4. Podciąganie kettlebella

10-15 razy, 3 serie

(a) Stań w lekkim rozkroku. Plecy proste. W dłoniach trzymaj kettlebell. (b) Podnoś ciężar wzdłuż ciała. Przez cały ruch ciągnij ku górze kettla i łokcie.

5. Skręty w siadzie

20 razy (po 10 na stronę), 3 serie

(a) Usiądź z lekko ugiętymi nogami. Hantelek trzymaj przed klatką piersiową. Podnieś nogi, aby podudzia były równolegle do podłoża. Plecy proste. Przenieś obciążnik w bok ze skrętem tułowia. (b) Wróć i wykonaj to samo na drugą stronę.

#jestemfit

Katarzyna Michońska – po 5 miesiącach w Chinach i objadaniu się miejscowymi specjałami
miała 14 kg nadbagażu. Od powrotu regularnie odwiedza siłownię, słucha swojego
organizmu. Dziś jest 18 kg lżejsza i śmiało może o sobie powiedzieć: "Jestem fit".
Ty też jesteś fit, choć niekoniecznie w rozmiarze S? Zgłoś się na: jestemfi[email protected].

REKLAMA