15-minutowy poranny trening pobudzający metabolizm

Wystarczy, że wstaniesz 15 minut wcześniej niż zwykle, by przestawić metabolizm na tryb szybkiego spalania. Pod warunkiem oczywiście, że zaliczysz też nasz trening.

poranny trening fot. Shutterstock.com

Następnym razem nie marudź, gdy usłyszysz dźwięk budzika. Otwórz oczy, wstań z łóżka i po krótkiej rozgrzewce wykonaj nasz 15-minutowy trening, a szybko się rozbudzisz i złapiesz energię na cały dzień. Podkręcisz też mocno metabolizm, dzięki czemu tłuszcz będziesz spalać nawet w biurze. Bonus: wysmuklisz ty m treningiem ramiona, nogi i brzuch, a więc te partie ciała, które już niedługo będziesz chciała odsłaniać. Wstawaj, pobudka!

Ćwicz każdego dnia od razu po przebudzeniu. Odpoczywaj od 30 do 60 sekund między seriami i kolejnymi ćwiczeniami.

1. Wykopy w podporze - 3,5 minuty

(a) Uklęknij na czworakach. Unieś lewą (ugiętą w kolanie) nogę w bok. (b) Wyprostuj nogę. Wróć do startu. Zrób najpierw wszystkie powt. na lewą nogę.

Powtórzenia: po 15 na obie strony.

2. Wspięcia na palce - 3 minuty

(a) Ustaw lewą stopę na stepie, prawą ułóż płasko na podłodze. (b) Wykonaj wspięcie na palce prawą stopą, jak najmocniej rozciągając łydkę.

Powtórzenia: 3 razy po 20 na obie strony.

3. Arnoldki - 4 minuty

(a) Hantle trzymaj przed oczyma w ugiętych w łokciach do kąta prostego rękach. (b) „Otwórz” się z hantlami na boki, a następnie wyciśnij ciężar nad głowę.

Powtórzenia: 3 serie po 10.

4. Do deski bokiem - 4,5 minuty

(a) Przyjmij pozycję do deski na lewym boku. (b) Przetocz się do klasycznej deski na przedramionach, a następnie do deski na prawym boku. W każdej z pozycji pauzuj kilka sekund.

Powtórzenia: po 10 na każdą stronę.

Na koniec każdego treningu, nawet w wersji ekspres, warto wykonać kilka prostych ćwiczeń rozciągających. Tutaj znajdziesz 5-minutowy plan, który uelastyczni i uodporni Twoje ciało na kontuzje.

A jeśli potrzebujesz dodatkowych kilkunastu minut treningu, popracuj nad sześciopakiem lub zgrabną pupą.

Zobacz również:
REKLAMA