Women's Health poleca:

Wspólne mieszkanie bez wojny domowej

Poleć ten artykuł:

Udany związek to długotrwały związek, jeśli zatem chcesz przejść na kolejny etap, to czeka Cię wspólne mieszkanie. Jeśli nie zachowacie środków ostrożności, kredyt hipoteczny zaciągnięty na 30 lat może się okazać Waszym najmniejszym zmartwieniem. Poznaj dobre zasady wspólnego mieszkania, aby uniknąć problemów, które mogą zamienić waszą sielankę w koszmar.

Pierwsze wspólne lokum nie musi oznaczać rezygnacji z siebie i własnych przyzwyczajeń. Wystarczy pamiętać o kilku stosunkowo prostych regułach, których należy przestrzegać, a zalety mieszkania razem ujawnią się natychmiast.

1. Dorosłość ma zalety

Z wielu powodów, chociaż dzisiaj dla młodzi ludzie wkraczają w nią coraz później. Jedną z przyczyn jest oczywiście kryzys, który powoduje, że decyzja o poważnym związku i wspólnym życiu zapada później. Niektórzy psychologowie twierdzą też, że obecnie młodzież ma coraz lepsze kontakty z rodzinami i po prostu nie pali im się do wyprowadzki i rozpoczęcia życia z partnerem lub partnerką na własny rachunek.

Dorosłość nie wydaje się już tak atrakcyjna, jeżeli oczywiście zaczyna się wiązać z czymś innym niż możliwość picia alkoholu w dowolnych ilościach i uprawiania seksu o każdej porze dnia i nocy. Niemniej, prędzej czy później, dla większości z nas przychodzi moment, gdy przełamujemy naturalną niechęć do angażowania się i rzucamy na głęboką wodę. Wynajmujemy mieszkanie albo bierzemy kredyt i kupujemy własne, zaczynając wspólne życie pod jednym dachem.

Specjaliści twierdzą, że zalety tego kroku ujawniają się natychmiast - z badań wynika na przykład, że ludzie mieszkający wspólnie z partnerem uprawiają seks wielokrotnie częściej niż single. Druga zaleta wspólnego mieszkania to życie w mniejszym stresie. Wspólne życie zwiększa poczucie bezpieczeństwa i ogólne zadowolenie z życia na poziomie biochemicznym - obniża poziom hormonów stresu.

Tagi: mieszkanie z chłopakiem | wspólne mieszkanie | udany związek

Oceń artykuł:

3.40

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij