Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Womenshealth.PL

PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Wpływ szpilek na naszą atrakcyność i inne ciekawostki o seksie

Dlaczego warto pić wino? Jaki jest związek pomiędzy masturbacją a orgazmem? Co zyskujemy nosząc szpilki? Czy towarzystwo może mieć wpływ na naszą atrakcyjność? Oto kolejna garść ciekawostek dotyczących seksu.

WH 2016-07-22
szpilki fot. shutterstock.com

Nogi do nieba

Potwierdza się to, co przeczuwałyśmy już od dawna – faceci są nieskomplikowani i nie znają się na modzie. Jeśli chcesz przyciągać ich spojrzenia, powinnaś założyć szpilki. Ciekawy eksperyment na ten temat przygotowali naukowcy z Université de Bretagne-Sud.

Podstawiona kobieta upuszczała na ulicy rękawiczkę. Podczas niektórych prób miała na sobie buty na obcasie, podczas innych zwykłe baletki. Szybko okazało się, że wystarczy 9 dodatkowych centymetrów, aby panowie pomagali zdecydowanie chętniej.  

Kobiety w szpilkach przyciągają większą uwagę również przy barze! Jak wynika z badań, znajdują adoratora o 58% szybciej niż ich koleżanki na płaskim.  

Zobacz także, jakie negatywne skutki może pociągać za sobą chodzenie na szpilkach oraz jak ich uniknąć

wino fot. Getty Images

Piękno w płynie

Okazuje się, że wino (także musujące) nie tylko dodaje odwagi, ale sprawia również, że jesteśmy piękniejsze. I to w oczach tych, którzy nie piją! Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi na University of Bristol, jeśli pozwolisz sobie na jeden kieliszek, inni będą uważali, że jesteś bardziej pociągająca.

Wszystko ze względu na rozszerzone źrenice, zarumienione policzki i delikatny uśmiech. Ale nie przesadzaj z tym balsamem, bo już kolejna lampka sprawi, że ocena Twojej atrakcyjności spadnie.  

mężczyźni fot. shutterstock.com

W grupie

O 10% bardziej seksowny wydaje nam się facet, który jest w grupie, od gościa, który sam siedzi przy barze – donoszą naukowcy z Tilburg University. Pamiętaj jednak, że to działa w obie strony. Twoja atrakcyjność również jest oceniana przez pryzmat koleżanek, z który mi się pokazujesz.

seks fot. shutterstock.com

Poznaj siebie

Badacze zapytali kobiety, które mają problemy z osiągnięciem orgazmu podczas stosunku, czy się masturbują. Okazało się, że zdecydowana większość z nich tego nie robi. A szkoda, bo jak wynika z raportu opublikowanego w „Journal of Sex Research”, masturbacja nie tylko sprawia, że częściej szczytujemy w trakcie seksu, ale i poprawia samopoczucie. 

Kobiety, które nie mają orgazmu:

 • masturbujące się: 9%
 • nie masturbujące się: 91% 

WH 04/2016

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  To niezdrowe i niemądre. Niewygodny, niezdrowy, koślawy but. Mądry Człowiek nie będzie wykoślawiał sobie nóg i mądry Człowiek wie, że to głupota. Chory trend. Jeśli Ktoś chce przyciągać fetyszystów szpil;kowych, których kręci koślawy but a nie Istota- to proszę bardzo. Tyle, że tacy Ludzie nie widzą Istoty (Człowieka), a jej wyobrażenie związane z fetyszem. Też są zbomnardowani przez promowana głupotę i chore trendy.
  ~Obserwatorka, 2016-09-08 09:24:44
 • avatar
  zgłoś
  Coś w tym jest
  ~Adel, 2016-07-24 18:37:11
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij