Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Udany związek a obowiązki domowe

Ponad 1000 Czytelniczek WH i Czytelników MH wzięło udział w naszej ankiecie dotyczącej związków. Jak się sprawy mają, jeżeli chodzi o podział obowiązków i kwestie partnerstwa w związku? Sprawdź.

podział obowiązków domowych w związku Pojęcie sprawiedliwości jest różnie rozumiane, jeżeli chodzi o obowiązki domowe. (fot.shutterstock.com)

Porządki: Kto, co i kiedy

Badania z 2014 roku dowodzą, że im sprawiedliwszy podział obowiązków, tym lepiej partnerzy oceniają związek. I ciekawostka: częściej uprawiają seks. Przy czym warto wiedzieć, że poczucie „sprawiedliwości” jest bardzo subiektywne.

Jak często kłócicie się o obowiązki domowe?

 • Ciągle: 2%
 • Często: 13%
 • Czasem: 32%
 • Rzadko: 29%
 • Nigdy: 24%

A jaki obowiązek domowy uważasz za najbardziej upierdliwy?

Sprzątanie

 • My: 63%
 • Oni: 64%

Zmywanie/opróżnianie zmywarki

 • My: 30%
 • Oni: 27%

Pranie

 • My: 7%
 • Oni: 6%

10 zasad podziału obowiązków

Przekazanych nam przez Boginię Dobrych Związków.

 1. Wspólnie ustalicie plan, kto się czym zajmuje, kiedy i jak często.
 2. Nie będziecie dzielić się obowiązkami zgodnie ze stereotypami, co jest babskie, a co męskie, tylko według tego, co komu bardziej odpowiada.
 3. Będziecie bardziej cenić wkład pracy i systematyczność niż perfekcję. Pamiętajcie, że wasze defifinicje pojęcia „idealnie czyste” mogą się nieco różnić.
 4. Będziecie wyrażać sobie wzajemnie uznanie za skończoną pracę. Długie pocałunki też się liczą.
 5. Nie będziecie uważać, że jeżeli druga osoba nie wywiązała się ze swojego obowiązku, to jest to dla was zniewaga.
 6. Nie będziecie reagować na niedokończone zadania marudzeniem. To kompletnie zabija motywację. Raczej przypomnijcie sobie ustalenia z punktu 1.
 7. Jeżeli któraś ze stron uważa, że ma więcej obowiązków i że to niesprawiedliwe, zamiast robić z siebie ofiarę, prosi o renegocjacje kontraktu.
 8. Jeżeli któreś z was miało wyjątkowo ciężki czas w pracy, to druga strona bez gadania przejmuje jego obowiązki. Tak robią kochający się ludzie.
 9. Nie wszystko trzeba robić ręcznie. Używajcie technologii – to nie jest przejaw lenistwa.
 10. I pamiętajcie, że fajne bzykanko jest więcej warte niż najczystsza podłoga na świecie.

Wspólne mieszkanie to rzadko sielanka. Bez zachowania środków ostrożności, kredyt hipoteczny może być Waszym najmniejszym zmartwieniem. Poznaj dobre zasady wspólnego mieszkania, aby uniknąć problemów.

WH 06/2017

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  JEDYNE ROZWIĄZANIE TO PAKIET DLA KOBIET!!! „PIĘKNE CIAŁO PRZY MINIMUM WYSIŁKU” ZAMÓW TERAZ NA STRONIE www.igortreneronline.pl PAKIET DLA KOBIET  - INDYWIDUALNIE DOBRANE DLA CIEBIE I PROFESJONALNIE PRZYGOTOWANE: PLAN TRENINGOWY, DIETETYCZNY I SUPLEMENTACJA PRZYGOTOWANY SPECJALNIE DLA KOBIET.  ZAMÓW TERAZ NA STRONIE www.igortreneronline.pl DZIĘKI NIEMU SPALASZ NIECHCIANY TŁUSZCZ, UJĘDRNIASZ BIUST ORAZ POŚLADKI. TWOJA SKÓRA STAJE SIĘ BŁYSZCZĄCA, POPRAWIASZ TAKŻE WYGLĄD SWOICH WŁOSÓW I PAZNOKCI. PAKIET DLA KOBIET CHARAKTERYZUJE SIĘ BARDZO DUŻĄ SKUTECZNOŚCIĄ. ZAMÓW TERAZ NA STRONIE www.igortreneronline.pl ĆWICZENIA Z PAKIETU DLA KOBIET MOŻESZ WYKONYWAĆ W DOMU BEZ POTRZEBY CHODZENIA NA SIŁOWNIĘ GDYŻ NIE WYMAGAJĄ UŻYWANIA ŻADNYCH PRZYRZĄDÓW DO ĆWICZEŃ. ZAMÓW TERAZ NA STRONIE www.igortreneronline.pl CO ZYSKUJESZ DZIĘKI PAKIETOWI DLA KOBIET?  - PIĘKNE I ZGRABNE CIAŁO! - PŁASKI BRZUSZEK! - JĘDRNE PIERSI I POŚLADKI! - ZDROWĄ I GŁADKĄ CERE! - LŚNIĄCE I ODŻYWIONE WŁOSY! - MŁODE I ATRAKCYJNE CIAŁO! - PODZIW WSZYSTKICH KOBIET I MĘŻCZYZN! -WIĘCEJ SIŁ I ENERGII DO DZIAŁANIA I CODZIENNYCH OBOWIĄZKÓW! - STAJESZ SIĘ ODPORNA NA CHOROBY! - TWOJE WYNIKI BADAŃ SĄ O WIELE LEPSZE! - LEPIEJ ŚPISZ! - LIKWIDUJESZ BÓLE PLECÓW! - WYDŁUŻASZ SWOJE ŻYCIE NAWET O 20 LAT! - MASZ LEPSZE SAMOPOCZUCIE! - WZRASTA TWOJA SAMOOCENA. JESTEŚ PEWNIEJSZA SIEBIE! ZAMÓW TERAZ NA STRONIE www.igortreneronline.pl
  LOVESPORT, 2017-09-17 21:29:05
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij