Women's Health poleca:

Seks: źródło zdrowia i młodości

Poleć ten artykuł:

Udany seks odmładza – i fizycznie, i psychicznie. Hormony szczęścia sprawiają, że jesteśmy bardziej atrakcyjne i mamy lepsze samopoczucie. Zakładamy, że większości nie trzeba do tego specjalnie przekonywać, ale zawsze miło wiedzieć, że przyjemne rzeczy są również zdrowe i dobrze wpływają na urodę.

Wydaje się, że współczesny świat jest przesycony seksem. Zewsząd słyszymy zachęty, żeby używać życia, bo to zdrowo i fajnie. Mamy coraz więcej swobody obyczajowej, coraz mniej ograniczeń. Kobiety lubiące seks nie są napiętnowane pod pręgierzem w środku miasta.

Ale, jak się okazuje, to wcale się nie przekłada bezpośrednio na ilość seksu. Nasza cywilizacja, likwidując starych, stworzyła całkiem nowych morderców libido.

Badania opublikowane w magazynie „Lancet” dowodzą, że współcześni ludzie mają o 20% mniej seksu niż 10 lat temu i poświęcają tej czynności mniej czasu. Pewnie jesteśmy bardziej zmęczone i zestresowane. W pracy coraz większa presja, kredyt ciśnie.

Ale z drugiej strony mamy też więcej możliwości atrakcyjnego spędzania czasu, wśród których prym wiedzie buszowanie w sieci, portale społecznościowe. Ile z nas zabiera smartfona do sypialni, przyznać się? Ale nie odpuszczajmy sobie tak łatwo.

Udany, radosny seks odmładza – i fizycznie, i psychicznie. Dzięki niemu wyglądamy promiennie, oczy nam błyszczą, skóra się wygładza, nasze ciało jest bardziej gibkie, ładniej się ruszamy. Mało tego – seks również łagodzi ból i odstresowuje. Sprawia, że bardziej siebie akceptujemy. Nawet, podobno, pomaga lepiej wypaść w testach na inteligencję. Skutki uboczne? Bywają, ale to już zupełnie inna historia.

Tagi: udany seks | seks a zdrowie

Oceń artykuł:

3.90

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij