Women's Health poleca:

Seks po alkoholu: dlaczego pijemy i jak przestać

Poleć ten artykuł:

Coraz częściej decydujemy się na seks po alkoholu. Okazuje się, że 1 na 7 kobiet w stałym związku nie kocha się, jeśli wcześniej czegoś nie wypije. Zobacz, jak tłumaczą to naukowcy i sprawdź, o czym pamiętać, aby cieszyć się udanym seksem bez wspomagaczy.

Rzucasz swojemu partnerowi przelotne spojrzenie i delikatnie się uśmiechasz. Wokół was mogą stać dziesiątki osób, ale doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że on jest skoncentrowany tylko i wyłącznie na Tobie. Zaczynasz tańczyć, on nie może oderwać od Ciebie wzroku.

Zbliżasz się, on nie może oderwać od Ciebie rąk. Wiesz, że gdy wrócicie do domu i nikt nie będzie wam już przeszkadzał, spełni wszystkie Twoje życzenia. A teraz wyobraź sobie, że taki stan jesteś w stanie osiągnąć wyłącznie, gdy wcześniej sięgniesz po kieliszek. Słabo, prawda?

Naukowcy z University of Canterbury postanowili określić, jakie chwile należą do najprzyjemniejszych w życiu. O różnych porach dnia i nocy wysyłali badanym esemesy z pytaniem, co teraz robią i jak oceniają daną czynność pod względem przyjemności, znaczenia i własnego zaangażowania.

Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się seks, zaraz za nim uplasowało się imprezowanie. Co warto od razu zaznaczyć, nie badano studentów pierwszego roku politechniki, lecz osoby obojga płci w przedziale wiekowym od 17 do 54 lat. To, że alkohol idzie w parze z miłością, jest oczywiste. I nie ma w tym niczego złego.

Problem zaczyna się, gdy – jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Fem Fresz – 1 na 7 kobiet w stałym związku nie kocha się, jeśli wcześniej czegoś nie wypije. Co gorsza, 1 na 20 nigdy nie robiło tego na trzeźwo. Z czego może to wynikać?

Zobacz także, jak alkohol wpływa na naszą figurę i sprawdź, z jakimi substancjami nie powinnaś go łączyć.

Tagi: seks po alkoholu | udany seks | seks | alkohol

Oceń artykuł:

3.70

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij