Women's Health poleca:

Recepta na udany związek: doceń swojego faceta

Poleć ten artykuł:

Aby stworzyć udany związek, potrzebny jest wysiłek obojga partnerów. Kłopot w tym, że często przeceniamy swój wkład, a nie doceniamy jego starań. Dostałaś od faceta nietrafiony prezent, usłyszałaś nietrafiony komplement? Może trochę nie wyszło, ale doceń jego intencje.  

Jest tak jak myślałyśmy – to my mamy realną władzę. To od nas zależy, czy związek będzie szczęśliwy czy nie. Potwierdzają to niedawno opublikowane badania, z których wynika, że jeżeli kobieta jest zadowolona z życia, przekłada się to na ogólny poziom satysfakcji ze związku u niej i u jej partnera. I odwrotnie - gdy kobieta jest nieszczęśliwa, to po prostu wszyscy dookoła (partner, pies, kot, dzieci, a nawet przyjaciele) o tym wiedzą i też im się odechciewa żyć.

Szczęśliwa kobieta stanowi dla swojego faceta wsparcie: z radością organizuje „gniazdo”, ma ochotę na seks, interesuje się jego sprawami. Problem polega na tym, że gdy nam spada nastrój, same lubimy się jeszcze dodatkowo dołować. Widzimy świat przez ciemne okulary i nie zauważamy starań naszego mężczyzny. Albo zauważamy i interpretujemy to tak, że płakać się chce. Dajmy swojemu facetowi szansę i pozwólmy mu się uszczęśliwiać i wpływać pozytywnie na związek. Wszyscy na tym skorzystamy.

Prezent

Dostajesz od swojego faceta niespodziewany prezent – bransoletkę. Złoty drobiazg z pewnej firmy produkującej maleńkie, ale za to absurdalnie drogie, ozdobne gadżety. Wręcza Ci to, wyjaśniając, że zauważył, iż wiele jego koleżanek z pracy nosi podobne.

Jak się z tym czujesz?

Zdziwiona, zakłopotana, nie wiesz, jak zareagować. Ta bransoletka jest w tak oczywisty sposób nie w Twoim stylu (czy on tego nie widzi?!). Już nie wspominając o totalnym braku oryginalności z jego strony (jakie to niby koleżanki mu doradzały?). A w ogóle, to może coś przeskrobał i usiłuje w ten sposób odkupić jakieś swoje grzechy?

Daj się uszczęśliwić

Skup się na intencjach, zamiast rozdzielać włos na czworo. Po co doszukiwać się na siłę czegoś negatywnego w jego miłym geście? Przecież raczej możemy się zgodzić co do tego, że on chciał dobrze, tak? Myślał o Tobie i zastanawiał się, czym mógłby sprawić Ci przyjemność. A że nie trafił w Twój subtelny i wyrafinowany gust? No cóż, trzeba się było związać ze stylistą.

Przecież znasz swojego faceta nie od dziś i wiesz, że moda i styl to nie jest jego specjalność. Z wielu badań wynika, że pary, które opisują siebie jako „bardzo szczęśliwe”, częściej robią sobie spontaniczne prezenty. Coś musi być na rzeczy. W każdym razie podziękuj miło, uciesz się, załóż czasem „na po domu”, a na przyszłość dyplomatycznie zasugeruj, co ewentualnie mogłoby Ci się spodobać.  

Sprawdź także, na czym według facetów polega udany związek i jakie są 3 składniki szczęśliwej relacji.

Tagi: udany związek

Oceń artykuł:

4.30

Skomentuj (2)

olga

przez ~olga,
2016-10-04 09:37:14

chyba jestem nienormalna, bo z każdej sytuacji bym sie cieszyla, gdyby moj facet tak robił jak piszecie.

Aaaagnieszka

przez ~Aaaagnieszka,
2016-07-22 08:59:12

Treść artykułu jest oderwana od rzeczywistości. Przynajmniej w normalnych związkach, które tworzą normalni ludzie, ciężko spotkać takie zachowania. Strzelanie focha, bo facet kupił nie taki prezent? Zacznijmy od tego, że w ogóle nie musiał nic kupować. Nie musiał rozglądać się po biurze, starać się, szukać. Ponownie strzelanie focha, bo facet nie tak skomplementował strój? Co to znaczy w ogóle "nieodpowiedni komplement"? Wkładanie drugiemu człowiekowi w usta słów, które chciałoby się usłyszeć, po co? Ponowny foch, bo za bardzo się starał podczas imprezy firmowej i na dokładkę jeszcze jeden, bo nie chciał/nie mógł pójść na imprezę firmową ze swoją kobietą mimo że - o zgrozo - kosmetyczka i fryzjer zarezerwowane. A co ma jedno z drugim wspólnego? A na koniec - prawdziwa wisienka na fochowym torcie - nie op*** swojego faceta, jeśli zamiast wynieść śmieci chociaż rozwiesił pranie. Należy mu się wprawd...więcej

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij