Women's Health poleca:

Jak się nie kłócić? Sposoby na udany związek

Poleć ten artykuł:

Konflikty, zarówno te błahe, jak i poważne, rodzą się codziennie. Jednym ze sposobów ich rozwiązywania może być kłótnia, która - odpowiednio poprowadzona - może stosunkowo szybko zakończyć się zawarciem porozumienia. Zobacz, jak postępować w konfliktowej sytuacji.

Badaczom wyszło czarno na białym, że statystyczna rodzina kłóci się 2455 razy w roku, czyli prawie 7 razy dziennie. Gdzie oni, na Boga, robią te swoje badania? W piekle? Badania były wprawdzie brytyjskie, ale nawet gdybyśmy mieli ściągnąć z tego wyniku powiedzmy połowę, żeby dopasować do polskich warunków (choć to przecież Brytole biją nas podobno na głowę w opanowaniu i flegmatyczności), to i tak wychodzą nam ponad 3 kłótnie dziennie. Jak mówił pułkownik Kurtz w „Czasie Apokalipsy” F. Coppoli: „Groza... Groza...”. Gdybym miał się kłócić choć raz dziennie, już dawno wstąpiłbym do Zakonu Trapistów Ściślejszej Obserwancji z surową regułą całodziennego milczenia i pracy fizycznej.

Popatrzmy więc, co w naszych związkach doprowadza nas wzajemnie do szału. Najczęściej jest to przeświadczenie, że druga strona nie słucha tego, co się do niej mówi. To faktycznie może być wkurzające. Potem idą kłótnie o pieniądze – zwłaszcza ich niewystarczająca ilość i rozrzutne wydawanie – dalej prawdziwa lub wyimaginowana zdrada, dzieci i ich niewłaściwe wychowanie, niesprawiedliwy podział domowych obowiązków, flejowatość i bałaganiarstwo, nieokazywanie uczuć i niekonsultowanie decyzji życiowych. Na końcu listy (ale jednak!) znajdziemy złe parkowanie samochodu, chrapanie, opróżnianie pralki, zostawianie naczyń w zlewie, nieodbieranie dzwoniącego telefonu i kłótnie o to, co oglądać w telewizji.

Inaczej mówiąc – im dalej w las, tym więcej szaleństwa, a mniej miłości i uśmiechu. Wstrząśnięci tym faktem postanowiliśmy ustawić kilka kamieni milowych, które – skoro już, w co zresztą wątpimy, musimy się kłócić – być może pomogą obu stronom ocalić swoją miłość w czasach cholery. Jasnej.

Tagi: udany związek | jak się kłócić

Oceń artykuł:

3.70

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij