Women's Health poleca:

Miejsca intymne: 6 problemów i rozwiązań

Poleć ten artykuł:

Swędzenie pochwy, ból podczas stosunku, krwawienie między miesiączkami... – to tylko nieliczne z objawów, które mogą nam dokuczać. Przedstawiamy 6 problemów dotyczących miejsc intymnych i nasze rady, jak poradzić sobie z problemem i kiedy koniecznie trzeba iść do lekarza.

1. Po depilacji w salonie skóra Cię po prostu pali

Jeżeli na skórze nie pojawiły się pęcherze, Twoja myszka nie wymaga specjalistycznej pomocy lekarskiej. Potraktuj skórę tak jak zwykłe lekkie oparzenie. Przemyj zimną wodą, zastosuj maść łagodzącą.

Dobry i sprawdzony jest sudocrem – krem antyseptyczny dla dzieci (ok. 20 zł). Przez parę dni unikaj bzykanka i zmień kosmetyczkę.

2. Coś w rodzaju upławów po stosunku

O ile nie zauważyłaś, że płyn ma dziwny kolor, zapach czy konsystencję, to normalne zjawisko. Podczas pobudzenia znacznie zwiększa się objętość wydzieliny pochwy (trudno powiedzieć, o ile, bo to sprawa bardzo indywidualna). A dodatkowo, jeżeli Twój partner miał ejakulację w pochwie, to raczej spodziewaj się „wycieku”.

3. Bolesność, podrażnienie po ćwiczeniach

Rower stacjonarny może być wrogiem wrażliwych kobiecych genitaliów. Ważna jest też pozycja, jaką przyjmujesz. Niemieccy naukowcy ustalili, że utrzymywanie tułowia pod kątem 30o w stosunku do ramy roweru obniża o 70% przekrwienie (i uwrażliwienie) genitaliów.

Czy znasz wszystkie tajemnice swojego układu rozrodczego?  Zobacz przewodnik WH po dolnej części brzucha i poznaj lepiej swoje narządy płciowe.

Tagi: miejsca intymne | objawy

Oceń artykuł:

2.80

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij