Women's Health poleca:

Kobiecy orgazm: weź sprawy w swoje ręce

Poleć ten artykuł:

Masturbacja kobiet to w naszym społeczeństwie wciąż temat tabu. Zupełnie niesłusznie, bo przecież sesje solo pozytywnie wpływają także na seks z partnerem. Poznaj fakty i mity na temat kobiecej masturbacji.

Samozaspokojenie jest najprostszą, najłatwiejszą, najbezpieczniejszą formą seksu. Ale, jak wiemy, masturbacja jest tematem trudnym. Prawie wszyscy to robią, ale raczej nikt o tym nie rozmawia. Niektóre z nas słyszały w dzieciństwie, że masturbacja powoduje choroby albo że jest grzechem. A w najlepszym wypadku, że „nie należy się tak brzydko bawić i TAM dotykać”. I w efekcie, nawet już jako dorosłe, świadome osoby ciągle mamy w tyle głowy myśl, że coś z tą masturbacją jest nie tak.

„Często powtarza się też, że masturbacja jest dobra jedynie dla samotnych kobiet, których nie zechciał żaden facet. Jest tyle fałszywych informacji na temat masturbacji, że strach podnieść przyłbicę i powiedzieć, że owszem tak, ja też to lubię albo miałabym ochotę polubić” – dodaje Joanna Keszka, edukatorka seksualna, redaktorka naczelna portalu Barbarella.pl – najseksowniejszy portal dla kobiet.

Tagi: masturbacja | kobiecy orgazm

Oceń artykuł:

3.30

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij