Women's Health poleca:

Jak stworzyć udany związek, który przetrwa lata?

Poleć ten artykuł:

Dookoła rozstania i rozwody... Wydaje się, że długotrwałe, szczęśliwe związki to fikcja. Nieprawda! Par z długim stażem jest całkiem sporo. Poznaj ich sekrety i zadbaj o relacje ze swoim partnerem.

Jakie są te szczęśliwe pary? Czym się różnią od innych? Według psychoterapeutki Violetty Nowackiej ludzie, którzy żyją w udanych związkach wcale nie są mądrzejsi, lepsi, bogatsi od innych. Nie dysponują też jakąś specjalną wiedzą psychologiczną. Ich związki nie są bezkonfliktowe – tak jak wszyscy, oni też kłócą się o pieniądze, pracę, dzieci. Różnią się pod względem temperamentu, czy zainteresowań.

Tym, co ich cechuje, jest umiejętność zastosowania w praktyce zasad, które pomagają im żyć z tymi różnicami i mieć mnóstwo satysfakcji ze wspólnego życia.

Czy umiecie się dostroić?

Według Johna M. Gottmana, amerykańskiego psychologa, badacza związków, założyciela Laboratorium Uniwersytetu Waszyngtońskiego w Seattle, gdzie od 17 lat prowadzi badania nad małżeństwem i rozwodem, wystarczy trzygodzinna obserwacja rozmawiającej pary, aby z 91-procentową pewnością stwierdzić, czy przetrwają następne 12 lat, czy nie.

Wróżenie z fusów? Wcale nie – to wynikająca z doświadczenia umiejętność zaobserwowania, jak dobrze zsynchronizowana jest para. To widać na poziomie werbalnym i niewerbalnym – „zsynchronizowani” nawet gdy się sprzeczają, mimowolnie dopasowują do siebie tempo mowy, używają podobnego języka, ich ciała też wykonują podobne ruchy. Czasem wystarczy wykonać niewielki wysiłek, dostrajając się do partnera, aby nagle zaczął nas lepiej rozumieć. Zobacz też inne oznaki udanego związku.

Tagi: udany związek | partnerstwo

Oceń artykuł:

3.60

Skomentuj (1)

przez Ewa88,
2016-08-19 10:25:02

Dla faceta najważniejszy jest dobry seks oraz piękna, zadbana partnerka. Interesujący artykuł na ten temat, napisany z męskiego punktu widzenia znajdziecie tutaj: http://nonsensu.republika.pl/Satysfakcja_ze_zwiazku.htm

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij