Women's Health poleca:

Dobre rady życzliwych: Twój facet pod lupą otoczenia

Poleć ten artykuł:

Wybór właściwego partnera to podstawa udanego związku. Dlatego też, gdy kogoś poznajesz, nagle zostajesz zasypana lawiną dobrych rad. Udzielają je zarówno znajomi z pracy, przyjaciółki, jak i rodzina. Sprawdź, które są obiektywne.

Gdy zaczynasz się z kimś spotykać, zaraz się okazuje, że wszyscy dookoła mają na ten temat coś do powiedzenia. Niektóre opinie warto wziąć pod uwagę, ale inne lepiej puścić mimo uszu. Zobacz, jak odróżnić jedne od drugich.

Testowanie reakcji publiczności jest nieodłącznym elementem pracy nad filmem, zanim jeszcze wejdzie on do rozpowszechniania. To dlatego np. „Pretty Woman” otrzymała tę bardziej pozytywną wersję zakończenia, a małżonkowie w „Fatalnym zauroczeniu” postanowili jednak dać sobie szansę. Twój nowy związek też jest takim testem, do którego różne mniej lub bardziej zainteresowane osoby dopisują swoje uwagi i swoją wersję wydarzeń. Pytanie brzmi: czy inni rzeczywiście mają Ci coś istotnego do powiedzenia?

Znajomi z pracy

Plusy

Współpracownicy znają Twoją wersję „dla świata”, co nie oznacza, że znają Cię gorzej niż rodzina. Widzą po prostu Twoją inną odsłonę. To dlatego często bliscy nam ludzie dziwią się, widząc nas w pracy, jakie jesteśmy tam poważne i kompetentne. Z kolegami i koleżankami przechodzimy przez upadki i wzloty firmy, to oni nas widzą w trudnych sytuacjach, to oni wiedzą, czy można na nas polegać, czy jesteśmy ambitne itp. Dlatego, poznając naszego chłopaka, zastanawiają się, czy pasuje do naszej „ambitnej” wersji.

Widząc wyluzowanego kolesia, który pracuje dorywczo jako barman, unoszą w górę brwi i w ten czy w inny sposób dają do zrozumienia, że są sceptyczni i raczej nie widzą dla nas przyszłości.

A co myślą o Tobie współpracownicy, gdy odwracasz się do nich plecami? WH pomoże Ci znaleźć odpowiedź.

Słuchać ich?

Warto, bo gdy jesteśmy zakochane, na ogół ślepniemy na sprawy związane z pieniędzmi, ambicjami, karierą. Chcemy biec razem „na wrzosowisko i zapomnieć wszystko”, albo jakoś tak podobnie spędzać czas. Rzadko przychodzi nam wtedy do głowy, żeby wypytać naszego ukochanego, jakie ma plany na przyszłość i czy na pewno mieszkanie u rodziców to jest szczyt jego ambicji. Może dobrze, że jest ktoś, to zasieje w zakochanym sercu ziarno wątpliwości.

Przyjaciółki

Plusy

Z nimi możesz naprawdę szczerze rozmawiać. No, przeważnie. Poeci mówią, że miłość jest ślepa, a przyjaźń to też taka miłość, tylko bez seksu. Ale psychologia docenia przyjacielską ocenę związku, nawet uwzględniając „pozytywne skrzywienie percepcji”.

Zgodnie z badaniami psychologa, dr. Davida Le, ludzie potrafią całkiem adekwatnie ocenić związek swoich przyjaciół oraz przewidzieć czas jego trwania, chociaż kierują się głównie takim nieobiektywnym kryterium, jakim jest szczęście przyjaciela.

Słuchać ich?

Twoje przyjaciółki mogą być święcie przekonane, że chcą Twojego dobra, ale w głębi duszy na ich ocenę może wpływać zazdrość. Ludzka rzecz. Mogą się bać, że Cię stracą, a z drugiej strony mogą zwyczajnie odczuwać zawiść na widok Twojego szczęścia.

Jak to sprawdzić? Porównaj opinie tych przyjaciółek, które są szczęśliwe w związkach, z opiniami singielek. Jeżeli są podobne, warto wziąć je pod uwagę. A swoją drogą – nie popełniaj tego błędu i nie odsuwaj przyjaciółek na drugi plan. Związki bywają krótkotrwałe, a przyjaciele są na zawsze.

Koniec związku wcale nie musi oznaczać końca świata. Sprawdź, jak przeżyć rozstanie. A co z jego przyjaciółmi i Twoją rodzinką? Przejdź na kolejna stronę i dowiedz się więcej.

Tagi: udany związek

Oceń artykuł:

4.50

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij