Women's Health poleca:

Córeczka tatusia: relacje z ojcem a wybór partnera

Poleć ten artykuł:

Miałaś super tatę? W rodzinnym domu nauczyłaś się, jak powinien wyglądać udany związek? To jesteś szczęściarą. Wszystkie badania pokazują, że relacje z ojcem mają ogromny wpływ na całe nasze dorosłe życie, karierę, poczucie życiowej satysfakcji oraz wybór partnera.

Kobiety, które miały dobrych, kochających, akceptujących ojców i które w domu nauczyły się tego, jak powinien wyglądać dobry związek, mogą uważać się za szczęściary.

Według wszystkich możliwych badań psychologicznych to one spijają śmietankę życia. Spotykają właściwych facetów i mają poczucie własnej wartości. Owijają sobie dookoła palca nawet szefów, bo umieją postępować z gośćmi, którzy mają władzę.

Nigdy nie robią nic głupiego i żałosnego tylko dlatego, że boją się samotności i odtrącenia. Nie to co my, dziewczyny z mniej szczęśliwych domów. Bez względu na to, czy nasz tato umarł, był emocjonalnie niedostępny, rozwiódł się z naszą mamą, pił czy w ogóle nigdy go nie było, my mamy mniejsze szanse na stworzenie szczęśliwego związku.

Jesteśmy też bardziej podatne na depresję, mniej stabilne emocjonalnie. Pakujemy się w beznadziejne związki, bo kompletnie nie wiemy, jak to jest, gdy mężczyzna kocha bezwarunkowo i na jakie traktowanie zasługujemy. Jeżeli nasz ojciec był draniem, możemy podświadomie wybierać podobnych facetów, bo to jest relacja, którą znamy.

Ale pojęcie ”większe prawdopodobieństwo” nie oznacza fatum. Znając własne słabości, możemy tak pokierować swoim życiem, żeby uniknąć pułapek. Poczytajcie o kobietach – trzech Polkach i jednej Angielce – którym się to udało.  

Sprawdźcie także, jakie są trzy najważniejsze składniki udanego związku.

Tagi: córeczka tatusia | relacje międzyludzkie | relacje z ojcem

Oceń artykuł:

3.40

Skomentuj (2)

Xav

przez ~Xav,
2016-05-29 15:45:29

Pomimo wygranych rozpraw Sądowych i korzystnych orzeczeń w zakresie kontaktów, z moją sześcioletnią córką w ciągu ostatniego roku widziałem się... raz przez 2 godziny. Matka dziecka skutecznie uniemożliwia kontakty. Ciekawe, czy zastanawia się jakie TO będzie miało skutki dla psychiki córki.

taka jedna

przez ~taka jedna,
2016-05-22 23:01:32

niestety coś w tym jest.. Wychowałam się w rodzinie, gdzie ojciec był alkoholikiem. Kochałam go, jak byłam mała to bardzo lubiłam się z nim bawić, dotąd wspominam nasze sekreciki przed mamą. To był dobry człowiek, tylko chory, dodatkowo bez wsparcia od strony jego rodziny. Było coraz gorzej, nigdy nie lubiłam weekendów, świąt- dni wolne kojarzyły mi się z pijanym ojcem. Były awantury, zdarzała się przemoc, nigdy w moją stronę, ale w stosunku do brata, mamy tak. Po jego śmierci (miałam 16lat) mieszane uczucia: żal, smutek i... ulga. Stan na teraz: 2parę lat, sama od 2 lat, po spieprzeniu związku z cudownym facetem, nie potrafiłam z nim rozmawiać, problemy sama sobie wymyślałam. Potem same przygody, najpierw wyrywam, potem szukam dziury w całym i olewam (każdy myśli, ze to wyrachowanie, a to strach). Pierwszy seks to romans, nie z miłości. Teraz znowu etap pojawienia się kogoś i panika, że jestem beznadziejna i jak się nie odzywa to nie chce tej znajomości.

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij