Women's Health poleca:

Toksyczny związek: jak go rozpoznać?

Poleć ten artykuł:

Większość z nas przyznaje się do bycia w toksycznym związku, wiedząc, że jego czas już dawno powinien dobiec końca. Jak jednak uświadomić sobie, że taka wyniszczająca relacja jest bez perspektyw?

Jak się okazuje, często kurczowo trzymamy się toksycznego partnerstwa i to z przeróżnych powodów. Dopiero, kiedy nasz związek chyli się ku końcowi, wyczerpując psychicznie obojga partnerów, jesteśmy w stanie zobaczyć, dlaczego to wszystko nie zagrało.

Zwróć uwagę na przykładowe symptomy toksycznej relacji. Jeśli doświadczasz któregoś z nich, miej świadomość, że nie najlepiej się między Wami układa i że najprawdopodobniej nie będzie to historia z happy endem.

1. W jego oczach nie jesteś kobietą idealną

Niepokojące jest to, kiedy Ty, zamiast być chwalona, motywowana i wspierana, jesteś wyśmiewana, a Twoje osiągnięcia są bagatelizowane. Malejące poczucie własnej wartości czy brak pewności siebie to tylko nieliczne skutki takiego traktowania. Poza tym bycie lekceważoną i krytykowaną przez partnera tylko zabiera Ci Twoją energię i wewnętrzną siłę. A czy tego właśnie od niego oczekujesz?

Tagi: toksyczny związek | kryzys w związku

Oceń artykuł:

3.50

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij