Women's Health poleca:

Sposoby na udany seks: wpływ cyklu miesiączkowego

Poleć ten artykuł:

Twoje libido zależy od tego, w którym dniu cyklu jesteś. Jak zrozumieć i wykorzystać huśtawkę hormonalną? Rozkładamy na czynniki pierwsze cykl miesiączkowy, abyś mogła cieszyć się udanym seksem bardziej niż kiedykolwiek.

Dzień 1: nastaw się pozytywnie

„W czasie miesiączki estrogeny i progesteron osiągają najniższy poziom, więc i ochota na seks jest niewielka. Możesz czuć się ociężała i zmęczona, być bardziej wrażliwa na ból, mieć osłabioną koncentrację. Od partnera oczekujesz wówczas ciepła i opiekuńczości” – mówi seksuolog Daniel Cysarz.

Wiele badań wskazuje jednak, że to może też być kwestia naszego nastawienia. My po prostu oczekujemy, że będziemy czuć się podle. Skoro podanie placebo zamiast leku przeciwbólowego w wielu przypadkach usuwa ból, to najlepszy dowód, że wszystko siedzi u nas w głowie.

U wielu kobiet obserwuje się, że obniżony poziom żeńskich hormonów skutkuje wzrostem „męskich” zachowań. Zwiększa się ekstrawersja i odwaga, a w dodatku znika podświadomy lęk przed ciążą. Możesz odczuwać wzrost pożądania, więc nie odmawiaj sobie przyjemności. Nie ma przeciwskazań natury zdrowotnej. Większość kobiet jednak woli poprzestać na pieszczotach. Ważne jest, żeby do niczego się nie zmuszać.

Dzień 2: wolno i zmysłowo

Czujesz się coraz lepiej, bo poziom estrogenu i testosteronu rośnie. Estrogen wzmacnia doznania zmysłowe, więc pocałunki są bardziej namiętne, a Twój partner wydaje Ci się bardziej atrakcyjny niż zwykle. Zapal świece zapachowe, włącz muzykę i wraz z partnerem rozkoszujcie się nawzajem swoim dotykiem.

Dzień 3: rozpieszczaj go

Skok testosteronu podnosi Twoją pewność siebie, a co za tym idzie, także Twoją wiarę w wasz związek. Wady partnera stają się mniej irytujące, a niektóre nawet urocze. Zrób mu porządny masaż pleców – zrewanżuje Ci się po 10 minutach.

Dzień 4: piękna i kreatywna

„W pierwszych dniach po zakończeniu miesiączki progesteron, który pogarsza nastrój, utrzymuje minimalny poziom. Jesteś więc pełna optymizmu. Zwiększa się wydzielanie estrogenów, testosteronu i »hormonu młodości« – DHEA. Możesz odczuwać przypływ energii. Dzięki estrogenom stajesz się silniejsza, odporniejsza, masz świeżą cerę i błyszczące włosy” – mówi Daniel Cysarz.

Prawa półkula Twojego mózgu, odpowiadająca za kreatywność, zostaje „podkręcona” dzięki wyższemu poziomowi testosteronu i estrogenów. Jesteś dziś bardziej pomysłowa w pracy, ale nie ograniczaj się do tego. Spróbuj zaskoczyć czymś swego faceta.

Tagi: udany seks | kobiecy orgazm | lepszy seks

Oceń artykuł:

2.90

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij