Women's Health poleca:

10 zaskakujących faktów dotyczących seksu

Poleć ten artykuł:

Od momentu, gdy zaczynasz odczuwać podniecenie, aż do chwili, gdy przeżywasz orgazm w Twoim organizmie zachodzą zaskakujące zmiany. Zobacz, jak Twoje ciało stara się zapewnić Ci jeszcze większą dawkę przyjemności!

1. Wszystko Cię kręci

Każda kobieta posiada podstawowy pakiet, który nakręca ją do działania (seksowny strażak, Ryan Gosling, sceny z filmu „Magic Mike”...), ale istnieje też pakiet dodatkowych czynników, o których działaniu może nie wiedzieć. Badacze z Queens University w Kingston, Ontario wzięli pod lupę kobiety, które uważały się za heteroseksualne i zaznaczyły, że podniecają je jedynie mężczyźni.

Wyniki przeprowadzonych przez nich badań fizjologicznych (badano m.in. przepływ krwi w obrębie pochwy) mówiły co innego. Większość kobiet reagowało podnieceniem na każdy bodziec seksualny, jaki zobaczyły (nadzy mężczyźni i kobiety, seks heteroseksualny i homoseksualny, a nawet seks w świecie zwierząt), podczas gdy reakcje mężczyzn były bardziej przewidywalne. Wychodzi na to, że kobiety mają o wiele większą zdolność do podniecania się, niż można było przypuszczać!

2. Nie tak łatwo przyprawić Cię o mdłości

Jest powód, dla którego nie tak łatwo Cię speszyć podczas uprawiania seksu i nie przeszkadza Ci ani pot, ani żaden dziwny zapach. Według badań opublikowanych w elektronicznym czasopiśmie „PLOS One”, kiedy jesteś podniecona, jesteś mniej wyczulona na rzeczy, które zazwyczaj traktujesz jako nieco obrzydliwe. To wyjaśniałoby, dlaczego podczas porannego seksu nie przeszkadza Ci nie najświeższy oddech partnera.

3. Twój mózg zauważa każdy dotyk

W Twojej głowie dzieje się o wiele więcej, niż mogłabyś przypuszczać. Naukowcy z Rutgers University użyli rezonansu magnetycznego, by sprawdzić, jakie zmiany zachodzą w Twoim mózgu, gdy jesteś podniecona. Odkryli, że w odpowiedzi na stymulację pochwy, szyjki macicy, łechtaczki i sutków w mózgu uaktywniały się różne obszary.

Okazuje się więc, że w kwestii podniecenia kluczową rolę odgrywa mózg, a co za tym idzie – stymulowanie wielu obszarów może prowadzić do naprawdę wystrzałowego finału!

Tagi: związki | seks | hormony | orgazm | mózg | lepszy seks | piersi | organizm | pęcherz | próg bólu

Oceń artykuł:

2.80

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij