Women's Health poleca:

Czego nie robić po rozstaniu? Poznaj 10 rzeczy

Poleć ten artykuł:

Telefony do byłego, kompulsywne jedzenie, seks z nieznajomym, a może wskoczenie w nowy związek? To tylko część błędów, jakie robimy po rozstaniu. Zobacz, czego unikać, by szybko wyjść na prostą.

Fakt, rozstania są okropne. Ale czasami ich pokłosie może być jeszcze bardziej zagmatwane i emocjonalnie męczące. To zupełnie normalne, że nie podejmujemy rozsądnych decyzji po tak trudnym i bolesnym zdarzeniu, jak rozstanie – czujemy się zagubione, zranione i mniej pewne siebie niż zwykle. Dlatego, aby pomóc Ci w tym trudnym momencie, wypunktowałyśmy najmniej rozsądne rzeczy, które zdarzają się nam po fakcie i których koniecznie musisz unikać.

Pomyśl o nas jako wspierającej przyjaciółce, która stoi na straży Twoi mądrych decyzji i zawsze odwodzi Cię od głupot (jak na przykład zafarbowanie włosów na zielono, bo on nie znosił właśnie tego koloru). Zobacz, czego, naszym zdaniem, nie powinnaś robić po rozstaniu.

1. Wydzwanianie do eks

Przestań go nagabywać! Jeśli nie oddzwania, rozłącz się i odklej od telefonu. Poza tym masz lepsze rzeczy do roboty niż desperackie wykręcanie co pół minuty jego numeru, prawda?

2. Kompulsywne jedzenie

Wiadomo, chińszczyzna plus kubełek lodów idealnie pasowałyby pod wieczorny maraton serialowy, jednak codzienne obżeranie nie wyjdzie Ci na dobre. Opychając się, wcale nie poczujesz się lekka jak piórko, tylko opasła i napchana. A to wpędzi Cię w jeszcze bardziej depresyjny nastrój.

3. Ciąg alkoholowy

Z pewnością koleżanki zabiorą Cię na drinka, byś dała upust swym złym emocjom, poplotkowała i poszalała jak singielka. Jeden taki wypad to nic złego, ale tydzień spędzony z kieliszkiem w ręku to już głupota – nie dość, że zarwiesz wiele nocy, to będziesz czuła się fatalnie, nawet jak wytrzeźwiejesz. Złamane serce i kac to najgorsze połączenie!

4. Seks z nieznajomym, który właśnie postawił Ci drinka

Przypadkowe zbliżenia są zawsze ryzykowne, a kiedy jesteś świeżo po rozstaniu, możesz jeszcze bardziej żałować tej przygody. Zresztą kim w ogóle jest ten napalony jak nastolatek facet, który wlewa w siebie drinki jeden za drugim? Jesteś zbyt gorąca dla takiego gościa, dlatego przeczekaj ten moment, a nie biegnij za nim od razu do łóżka. Zobacz też, czym grozi seks bez zabezpieczeń.

Tagi: zakończenie związku | czego nie robić po rozstaniu

Oceń artykuł:

3.30

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij