Women's Health poleca:

Udany związek: 10 sposobów

Poleć ten artykuł:

Nuda w związku może oznaczać koniec pięknej miłości. Jak stworzyć udany związek partnerski? Podobno wystarczy dbać o detale, które wpłyną na wysoki poziom szczęścia i harmonię w relacji. Oto wskazówki!

1. Udawaj, że właśnie się poznaliście

Bez względu na to, czy jesteście razem od 6 miesięcy, czy od 6 lat, poświęć trochę czasu, by poznać na nowo swojego partnera. Na przykład oglądając ulubiony serial, dowiedz się, jak podobał mu się ostatni odcinek, a podczas leniuchowania na kanapie wypytaj go, co na przykład zrobiłby z wygraną w totka.

„Po jakimś czasie, pary przestają zadawać sobie tego typu pytania, sądząc, że doskonale się znają i rozumieją” – zauważa dr Terri Orbuch, autorka książki "Simple Steps to Take Your Marriage from Good to Great". A jest to błędne podejście, bo przecież każdy z nas stale się zmienia, rozwija i dojrzewa.

Dlatego, jeśli chcemy być blisko naszego partnera, dbajmy o to, by pytać go o opinię w nawet najbanalniejszych sprawach. Dowodem na skuteczność tej taktyki są wyniki badań dr Orbuch przeprowadzone na 373 parach – po rozmowach dotyczących planów, potrzeb i preferencji wszystkie deklarowały odczucie wzmocnienia więzi.

2. Dbaj o związki swoich przyjaciół

Według badaczy zakończenie związku przez osoby z bliskiego nam otoczenia może negatywnie wpłynąć na naszą relację z partnerem. Szacuje się bowiem, że istnieje 75% prawdopodobieństwa, że i nasz związek zakończy się podobnie. Widząc znajomych i przyjaciół kończących związki, a nawet zaprzyjaźnione małżeństwa biorące rozwód po wielu latach, czujemy przyzwolenie, by postąpić podobnie i zmienić swoje życie.

Zanim więc zadbamy o nas i naszego partnera, wspierajmy więź łączącą naszych bliskich – zachęcając przyjaciół do pozostania w szczęśliwym związku, dajemy szansę także sobie na lepszą i trwalszą relację.

Tagi: udany związek | jak stworzyć udany związek

Oceń artykuł:

3.50

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij