Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Womenshealth.PL

PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Z czym nie łączyć alkoholu i inne ciekawostki zdrowotne

Dlaczego energetyki i alkohol to ryzykowne połączenie? Jaki wpływ na nasz organizm mają horrory? Co możesz zyskać łykając regularnie aspirynę? Przed Tobą garść ciekawostek dotyczących zdrowia.

WH 2016-06-16
kobiety fot. shutterstock.com

Nie mieszaj

Lubisz na imprezie pomieszać alkohol z napojem energetycznym? To zdradliwa strategia. Kofeina zawarta w energetykach w pewien sposób „oszukuje” mózg i wydaje Ci się, że jesteś trzeźwiejsza, niż jesteś.

Efekt? Zapewne nic strasznego się nie stanie, ale...wg pisma „Addictive Behaviors” ludzie, którzy piją taki zestaw, upijają się niemal do nieprzytomności 3 razy częściej niż ci, którzy piją alkohol bez kofeiny.Dodatkowo, dwa razy częściej zdarza im się lądować w łóżku z przypadkowym facetem, a później się z nim obudzić. Ała.  

Zobacz także, jaki wpływ na nasze zdrowie i urodę ma alkohol oraz poznaj 4 sposoby na kaca.

kobiety fot. shutterstock.com

Nie przestrasz się i wyzdrowiej

Znów Cię boli głowa i facet naburmuszony włączył sobie horror? Dołącz do niego. Po pierwsze, wzrost ciśnienia krwi i poziomu  endorfin podczas oglądania może sprawić, że ból głowy przejdzie.

Po drugie – jak wykazali uczeni z Coventry University, w czasie oglądania strasznych filmów wzrasta też liczba aktywnych przeciwciał, jeśli więc jest to początek grypy, szybciej wyzdrowiejesz.

fot. g-stockstudio 2014/shutterstock.com fot. g-stockstudio 2014/shutterstock.com

Weź aspirynę

O 18 procent zmniejszysz ryzyko zachorowania na raka skóry , jeśli regularnie bierzesz aspirynę. Inne niesteroidowe leki przeciwzapalne zmniejszają ryzyko o 15%. Jeśli więc wybierasz się na spóźnione wakacje do ciepłych krajów, weź ze sobą opakowanie aspiryny.

WH 09/2015

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij