Women's Health poleca:

Skuteczne sposoby na kaca i inne ciekawostki zdrowotne

Poleć ten artykuł:

Jakie są skuteczne sposoby na kaca? Ile powinna trwać przerwa od Facebooka, abyśmy poczuły się szczęśliwsze? Które zmiany na sutku powinny skłonić do wizyty u lekarza? Jak zadbać o kręgosłup i układ krążenia w pracy? Oto garść ciekawostek dotyczących zdrowia.

Zero kaca

Gdy przesadzisz z alkoholem wieczorem, spróbuj jeszcze przed snem wypić przynajmniej szklankę wody, a najlepiej – koktajl mocy. Wymieszaj 500 ml soku pomarańczowego z taką samą ilością wody oraz 1/4 łyżeczki soli. Sól sprawi, że woda na pewno zostanie w Twoim organizmie, zaś witamina C przyspieszy rozkład alkoholu. Dzięki temu rano obudzisz się, wyglądając jak człowiek. 

Śpij jak najdłużej, a gdy już wstaniesz, sięgnij po te antykacowe siły szybkiego reagowania.

Woda kokosowa

Po pierwsze, woda zawiera dużo potasu, a więc uzupełnia to, co wypłukał alkohol. Po drugie, nawadnia i po trzecie wreszcie – ma odczyn zasadowy, więc łagodzi ból zakwaszonego żołądka. Jeśli smak wody kokosowej odrzuca Cię na kacu, możesz wybrać taką z dodatkiem innych soków.

Orsalit

Wymyślony w zasadzie po to, by leczyć ludzi odwodnionych wskutek np. biegunki, ale świetnie nawadnia również tych, którzy odwodnili się na własne życzenie. Uwaga! Lepiej wybierz wersję smakową, bo oryginalny smak jest zwyczajnie nie do przełknięcia, gdy jeszcze parujesz procentami. Koniecznie na zimno!

Jajka

Doskonałe uzupełnienie zapasów energii. Są łatwo przyswajalne, a na dodatek zawierają cysteinę, która przyspiesza rozkład aldehydu octowego – jednej z głównych przyczyn objawów kaca. 

Wypróbuj nasze przepisy na potrawy z jajek i zobacz, dlaczego jeszcze warto je jeść.

Tagi: ciekawostki zdrowotne | sposoby na kaca | jak leczyć kaca

Oceń artykuł:

3.00

Skomentuj (3)

natalia

przez ~natalia,
2016-07-01 00:36:15

jonolit najlepszy. Stosuję go nie tylko na kaca ale też na uzupełnienie elektolitow podczas upałów albo po intensywnych treningach

natalia

przez ~natalia,
2016-07-01 00:36:14

jonolit najlepszy. Stosuję go nie tylko na kaca ale też na uzupełnienie elektolitow podczas upałów albo po intensywnych treningach

majowa

przez ~majowa,
2016-06-01 13:21:23

orsalit znam i czesto stosuje, kac mija mi znacznie szybciej i lagodniej po nim! pije zawsze schlodzona wersje orsalit dla doroslych, bo ma przyjemny, orzezwiajacy smak!

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij