Women's Health poleca:

Sposoby na dobry sen i inne ciekawostki zdrowotne

Poleć ten artykuł:

Jak pozycja, w której śpimy wpływa na nasze sny? Które produkty mogą pomóc odbudować zapasy dobrych bakterii po leczeniu antybiotykami? Jak bardzo energy drinki podnoszą hormony stresu? Oto kolejna porcja ciekawostek zdrowotnych.

Śpij na brzuchu

Dręczą Cię koszmary? Sprawdź, w jakiej pozycji zasypiasz. Prof. Calvin Kai-Ching Yu z Shue Yan University zbadał 700 osób i odkrył, że pozycja, w której śpimy, ma wpływ na treść marzeń sennych. Ci, którzy sypiają na lewym boku, częściej mają senne koszmary, a ci, którzy śpią na prawym, częściej śnią o czymś przyjemnym.

Jeśli natomiast masz ochotę na sen erotyczny, połóż się na brzuchu. Wg prof. Yu, ta właśnie pozycja daje największe szanse na przeżycie gorącego romansu, o którym nikt się nigdy nie dowie.

Sypiasz mniej niż 7 godzin na dobę? Lepiej pośpij godzinkę dłużej. Uczeni z Brukseli odkryli, że dodatkowa godzina snu zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę.

Dowiedz się więcej o tym, co się dzieje, gdy się nie wysypiasz i sprawdź, jak sypiać lepiej.

Tagi: ciekawostki zdrowotne | zdrowy styl życia | zdrowie

Oceń artykuł:

3.70

Skomentuj (1)

oliwia

przez ~oliwia,
2016-07-01 00:28:18

Stres często wpływa na kłopoty z zasypianiem. Ostatnio miałam taki czas, że się kręciłam w łóżku i patrzyłam na zegarek. Pomogły mi naturalne tabletki destresan ze sproszkowaną melisą

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij