Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Sposoby na długowieczność [10 porad]

Dan Buettner, autor książki „Eating and living like the world's healthiest people” tłumaczy, jak żyć długo, wesoło i szczęśliwie. Poznaj najlepsze sposoby na długowieczność.

uśmiechnięta kobieta

1. Naturalny ruch

Ludzie, którzy w doskonałej kondycji dożyli setki, raczej nie uprawiali hardkorowych sportów. Preferowali lekką, ale za to systematyczną aktywność.

2. Sens

Poczucie, że nasze życie ma jakiś głębszy sens to według specjalistów dodatkowe 7 lat życia.

3. Sposoby na stres

Stres skraca życie, ponieważ prowadzi do chronicznych stanów zapalnych w organizmie, a to z kolei całkiem realnie przyspiesza starzenie organizmu. Najstarsi ludzie na świecie znają sposoby na opanowanie stresu (poznaj 4 sposoby na stres w pracy).

4. Nie przejadać się

Stulatkowie z Okinawy mają zasadę – kończę posiłek, kiedy żołądek jest wypełniony w 80%.

5. Rośliny

Ciekawe, że większość szczęśliwych stulatków preferuje roślinną dietę – szczególnie rośliny strączkowe. Dlatego wypróbuj 3 przepisy na dania z fasolą. Mięso? Też, głównie wieprzowinę, ale nie częściej niż 5 razy w miesiącu.

6. Wino

Ludzie, którzy wypijają regularnie niewielkie ilości wina, żyją z reguły dłużej niż abstynenci. Szczególnie korzystny jest kieliszeczek z przyjaciółmi. Pewnie ma to związek z obniżeniem poziomu stresu.

7. Wiara

Okazuje się, że bez względu na rodzaj wyznawanej wiary, uczestnictwo w obrzędach religijnych 4 razy w miesiącu o 14 lat wydłuża oczekiwaną długość życia.

8. Bliscy

Szczęśliwi stulatkowie nade wszystko cenią więzy rodzinne, żyją w otoczeniu bliskich, opiekują się nimi i sami poddają się opiece dzieci i wnuków. 

A gdybyś miała przed sobą tylko miesiąc życia, na co byś poświęciła ten czas? Co Cię uszczęśliwia? Nigdy się nad tym nie zastanawiałaś? Zrobił to za Ciebie psycholog Michael Argyle. Zobacz, co sprawia, że mamy dobre samopoczucie, czujemy, że nasze życie ma sens i że osiągnęliśmy sukces.

9. Środowisko

Najstarsi ludzie na świecie na ogół żyją w zdrowym otoczeniu. Urodzili się tam albo po prostu przeprowadzili.

10. Podejście

Jeśli chcesz żyć długo i szczęśliwie, powinnaś zadbać także o zdrowie psychiczne. Zobacz, jak zachować młodość ducha przez całe życie. No, w każdym razie próbować.

WH 11/2016

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Drogie Panie! Odchudzanie jeszcze nigdy nie było tak proste i przyjemne! Drodzy Panowie! Budowanie mięśni jeszcze nigdy nie było tak szybkie i skuteczne! Odwiedź stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz w te lato cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz zbudować wspaniałe i muskularne ciało ? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Podejście, które o lata świetlne wyprzedza konkurencje! Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl który w ciągu tygodnia odmieni Twoje życie! Jedna z opinii: „Trener Igor to aktualnie najlepsze plany treningowe, diety i suplementacja w Polsce a „Pakiet Dzik” i „Pakiet dla Kobiet” to prawdziwa rewolucja na rynku trenerskim.” sklep BodyShock.pro Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Pokaż na co Cię stać i wejdź na www.igortreneronline.pl !
  ~mania33, 2017-07-18 19:21:48
 • avatar
  zgłoś
  Szanuj swoje zdrowie, odchudzanie bez efektów ubocznych tylko z zieloną kawą z Brazylii, sięgałam po wiele środków ale żaden nie był tak skuteczny. brasilgreencoffee.pl
  ~Sylwia, 2017-06-16 13:17:28
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij