Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.9

Solarium przed wakacjami: warto czy nie? [opinia eksperta]

Nim pojedziesz na urlop, pójdź kilka razy do solarium – pewnie słyszałaś już taką radę, prawda? Czy kilka wizyt zapewni ci piękną opaleniznę i ochronę przed prawdziwym słońcem? Na pytanie naszej Czytelniczki odpowiada kosmetolog.

solarium przed wakacjami fot. shutterstock.com

Kiedyś mówiło się, że przed latem warto wyskoczyć do solarium, żeby przygotować skórę. Czy to prawda?

Na pytanie naszej Czytelniczki odpowiada ekspert WH – kosmetolog z Centrum Medycznego Angelius w Katowicach Ewa Gwiazda.

Prawdą jest, że kiedyś tak się mówiło, ale to niezbyt dobry pomysł. „W trakcie 10 minut spędzonych w solarium skóra dostaje dawkę promieniowania, z jaką miałaby do czynienia podczas połowy dnia spędzonego na słońcu” – mówi kosmetolog Ewa Gwiazda. Trudno to nazwać przygotowaniem, bardziej pasującym określeniem byłaby terapia szokowa.

Co zatem robić? Stopniowo przygotowywać skórę do lata. Na początku słonecznych dni chroń ciało przewiewnymi strojami. Gdy wybierzesz się na wakacje, korzystaj z filtra 50 (jeśli masz jasną karnację) lub 30 (karnacja ciemna). Dwa dni później zacznij stopniowo obniżać ochronę przeciwsłoneczną, dochodząc ostatecznie do 25 lub 6-10 SPF. „Da to skórze czas na wyprodukowanie większej ilości melaniny, która nada skórze blasku i przede wszystkim stanowi naturalną barierę ochronną organizmu” – dodaje Gwiazda.

Wciąż masz zamiar wyskoczyć na kilka minut do solarium? Przekonaj się, jak bardzo solarium szkodzi Twojej skórze i dlaczego wizyta w nim jest dużo niebezpieczniejsza niż wylegiwanie się na plaży.

PS Jeśli chcesz nas o coś zapytać, zajrzyj na oficjalny profil Women’s Health Polska na Facebooku. Gwarantujemy, że żadnej wiadomości nie zostawiamy bez odpowiedzi, a na najciekawsze pytania odpowiadamy na łamach papierowego wydania naszego magazynu.

WH 05/2016

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    JEDYNE ROZWIĄZANIE TO PAKIET DLA KOBIET „PIĘKNE CIAŁO PRZY MINIMUM WYSIŁKU” ZAMÓW TERAZ NA STRONIE www.igortreneronline.pl PAKIET DLA KOBIET - INDYWIDUALNIE DOBRANE DLA CIEBIE I PROFESJONALNIE PRZYGOTOWANE: PLAN TRENINGOWY, DIETETYCZNY I SUPLEMENTACJA PRZYGOTOWANY SPECJALNIE DLA KOBIET. ZAMÓW TERAZ NA STRONIE www.igortreneronline.pl DZIĘKI NIEMU SPALASZ NIECHCIANY TŁUSZCZ, UJĘDRNIASZ BIUST ORAZ POŚLADKI. TWOJA SKÓRA STAJE SIĘ BŁYSZCZĄCA, POPRAWIASZ TAKŻE WYGLĄD SWOICH WŁOSÓW I PAZNOKCI. PAKIET DLA KOBIET CHARAKTERYZUJE SIĘ BARDZO DUŻĄ SKUTECZNOŚCIĄ. ZAMÓW TERAZ NA STRONIE www.igortreneronline.pl ĆWICZENIA Z PAKIETU DLA KOBIET MOŻESZ WYKONYWAĆ W DOMU BEZ POTRZEBY CHODZENIA NA SIŁOWNIĘ GDYŻ NIE WYMAGAJĄ UŻYWANIA ŻADNYCH PRZYRZĄDÓW DO ĆWICZEŃ. ZAMÓW TERAZ NA STRONIE www.igortreneronline.pl CO ZYSKUJESZ DZIĘKI PAKIETOWI DLA KOBIET? - PIĘKNE I ZGRABNE CIAŁO - PŁASKI BRZUSZEK - JĘDRNE PIERSI I POŚLADKI - ZDROWĄ I GŁADKĄ CERE - LŚNIĄCE I ODŻYWIONE WŁOSY - MŁODE I ATRAKCYJNE CIAŁO - PODZIW WSZYSTKICH KOBIET I MĘŻCZYZN - WIĘCEJ SIŁ I ENERGII DO DZIAŁANIA I CODZIENNYCH OBOWIĄZKÓW - STAJESZ SIĘ ODPORNA NA CHOROBY - TWOJE WYNIKI BADAŃ SĄ O WIELE LEPSZE - LEPIEJ ŚPISZ - LIKWIDUJESZ BÓLE PLECÓW - WYDŁUŻASZ SWOJE ŻYCIE NAWET O 20 LAT - MASZ LEPSZE SAMOPOCZUCIE - WZRASTA TWOJA SAMOOCENA. JESTEŚ PEWNIEJSZA SIEBIE ZAMÓW TERAZ NA STRONIE www.igortreneronline.pl
    Jeich, 2017-10-21 21:59:50
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij