Women's Health poleca:

Seks bez zabezpieczenia: choroby weneryczne

Poleć ten artykuł:

On świetnie tańczy i ewidentnie ma na Ciebie ochotę. Z wzajemnością. Znajdujecie ustronne miejsce i dajecie się ponieść emocjom. Wstydliwą pamiątką przygodnego seksu może być kiła, rzeżączka, chlamydioza czy wreszcie HIV. Opisaliśmy 6 chorób wenerycznych, które stanowią poważne zagrożenie dla naszego zdrowia.

Nie zamierzamy prawić Ci morałów. Jesteś dorosła i sama decydujesz, z kim, kiedy i ile razy chcesz iść do łóżka. Chcemy jedynie, żebyś, podejmując decyzję, wiedziała, jakie mogą być jej konsekwencje. Bo wbrew doświadczeniu, które mówi Ci, że umierają tylko inni, nie jesteś nieśmiertelna, a choroby weneryczne to nie relikt zamierzchłej przeszłości.

W ciągu ostatnich kilku lat liczba przypadków kiły w Polsce wzrasta o kilkanaście procent rocznie, a liczba wykrywanych zakażeń HIV jest dziś o ok. 20% większa niż 10 lat temu.

Wyjątkowa noc

Historia często jest banalna jak scenariusz 379. odcinka serialu. Świetnie się bawisz, wypiłaś wystarczająco dużo, żeby podtopić rozum. On jest – jak mawiała Twoja babcia – oszałamiająco przystojny i wyraźnie Tobą zainteresowany. Tak wyraźnie, że aż musi Cię dotknąć. Gdyby nie te kilka drinków, które wypiłaś, prawdopodobnie uznałabyś, że jest bezczelny, ale alkohol osłabił samokontrolę.

On poczyna sobie coraz śmielej, w końcu znajdujecie ustronne miejsce i od pocałunków przechodzicie do tych elementów, o których nie opowiada się już mamie. Oczywiście nie planowałaś tego, więc nie masz w torebce prezerwatywy, i wygląda na to, że on też się nie spodziewał (zobacz, jakie metody antykoncepcji możesz wybrać). Zresztą nawet gdybyś miała coś w torebce na taką okoliczność, torebka przecież została na fotelu i nie chcesz burzyć tak szybko zbudowanego nastroju. Nie Ty jedna.

Jak wynika z raportu „Seksualność Polaków” prof. Izdebskiego, podczas ostatniego kontaktu seksualnego z osobą inną niż stały partner prezerwatywy użyło zaledwie 26% facetów i 21% kobiet. To znaczy, że 8 z 10 kobiet w takiej sytuacji po prostu się nie zabezpieczyło. A to oznacza, że wystawia się na ryzyko zarażenia się jedną z zaskakująco wielu chorób wenerycznych. Oczywiście możesz liczyć na to, że ten akurat facet jest zdrów jak ryba, ale jakie jest ryzyko, że jednak nie?

Tagi: choroby weneryczne | seks bez zabezpieczenia | przygodny seks

Oceń artykuł:

3.60

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij