Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Wybielanie zębów: domowe sposoby, które musisz znać

Niejedna z nas chciałaby mieć hollywoodzki uśmiech. Białe zęby marzą się też Tobie? Dowiedz się, jak wybielić zęby w domu i jakie preparaty wybrać, żeby zabieg był bezpieczny i skuteczny.

fot. Corbis fot. Corbis

Idziemy o zakład, że kupując pastę, nieraz wybrałaś tę, która „biel ma czynić jeszcze bielszą” lub też porzuciłaś tubkę z napisem „white” dla pasków lub żelu pt. „Super White”, w nadziei, że zadziałają jeszcze lepiej. Zdrowe i lśniące zęby są dziś tak samo na topie, jak płaski brzuch czy zdrowa cera.

Amerykańscy naukowcy z Columbia University zrobili badania, z których wynika, że kobiety mające piękny uśmiech zarabiają więcej. Dentyści zza oceanu dowodzą też, że zadbane zęby ujmują kobietom lat, a chłopaki z Men's Health przepytali niedawno na tę okoliczność dziewczyny i okazało się, że 70% z nich nie umówiłaby się na drugą randkę z facetem, który ma żółte zęby.

Poprawianie wyglądu naturalnych zębów jest dziś powszechne również z tego powodu, że przestało być zabiegiem dla bogaczy. Zęby możesz wybielić równie skutecznie we własnej łazience, co w gabinecie stomatologicznym. Za cenę, która nie będzie zmuszała Cię do zaciągania kredytu.

Jeśli jednak decydujesz się na domowe wybielanie, mimo wszystko to dentysta musi być pierwszą osobą, z którą zabieg skonsultujesz. On powinien dobrać do koloru plomb i jakości szkliwa, właściwy preparat, sprawdzić, czy masz wyleczone zęby, koniecznie usunąć kamień i osad. Dopiero potem możesz zacząć działać sama.

Produkty wybielające zęby

Wspólnie z doktorem Maciejem Żarowem z krakowskiej kliniki Dentist przejrzeliśmy produkty, które mają wybielać, i ustaliliśmy, jakie rzeczywiście dadzą oczekiwane efekty.

Pasta

Hasła typu "Śnieżna biel" to wyłącznie reklama. Pasty nie wybielają, lecz chronią przed przebarwieniem. Ale po zabiegu wydłużają efekt wybielania. Stosuj pasty z RDA poniżej 80 (współczynnik ścieralności) – Elmex, 13 zł.

Flamaster

Po 3-4 użyciach zobaczysz pewien efekt, ale będzie on wynikał z usunięcia przebarwień, np. po kawie. Bo pisaki wprawdzie są innym chemicznym sposobem, ale tak samo jak pasta usuwają osad – BlanX, 47 zł.

Żel i nakładki

Zestaw to uniwersalna nakładka na zęby i żel wybielający. Powtórzone od 5 do 10 razy powinno je nieco rozjaśnić. W zestawie jest pasta, która zawiera wzmacniający zęby fluor – Biała perła, 80 zł.

Światło led

Światło ledowe ma tę właściwość, że tak jak wybielanie, wysusza zęby, co szybko daje wrażenie rozjaśnienia. Można więc traktować tę metodę jako last minute przed imprezą. Preparat usuwa też osad nazębny – BlanX, 53 zł.

1 2 3
STRONA 1 z 3

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Domowe sposoby są do kitu, wiem coś o tym. Nie raz się rozczarowałam, dopiero kosmetyczne wybielenie zębów w Laser Studio 4 Bydgoszcz spełniło moje oczekiwania
  ~Kinga, 2017-06-13 06:37:15
 • avatar
  zgłoś
  W mojej pracy wygląd jest bardzo ważny,nie mogłam sobie pozwolić na szare zęby.Wybieliłam u dentysty preparatem dr martin schwarz expert
  magdam, 2017-01-29 22:40:47
 • avatar
  zgłoś
  Ja też używam iWhite...i potwierdzam - daje najlepsze efekty :)
  ~Milena, 2016-06-29 00:44:53
 • avatar
  zgłoś
  Ja też używam iWhite...i potwierdzam - daje najlepsze efekty :)
  ~Milena, 2016-06-29 00:44:51
 • avatar
  zgłoś
  Z domowych sposobów najlepszy jest dla mnie iWhite używam go już kilka miesięcy i efekty są naprawdę pozytywnie zaskakujące i utrzymują się nawet 3 miesiące (a piję sporo kawy :) ) Polecam
  ~Caro, 2016-06-01 15:04:53
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij