Women's Health poleca:

Objawy nietolerancji pokarmowej i inne ciekawostki zdrowotne

Poleć ten artykuł:

Czy oliwa z oliwek może zmniejszać ryzyko zachorowania na raka piersi? Jakie są objawy i przyczyny nietolerancji pokarmowej? Czym możesz zarazić się od kota? Czy jedzenie gruszek jest ryzykowne? Oto kolejna dawka ciekawostek dotyczących zdrowia.

Więcej tolerancji

Według badań na nietolerancję pokarmową (nie mylić z alergią pokarmową) może cierpieć nawet co druga dorosła osoba. Jeśli więc często dręczą Cię takie dolegliwości, jak wzdęcia, biegunka lub zaparcia, zacznij codziennie notować, co jesz i jak się czujesz. A po miesiącu zobaczysz, czy przypadkiem nie reagujesz na:

Laktozę

Jeśli Twój organizm z jakiegoś powodu nie produkuje lub produkuje za mało laktazy: enzymu trawiącego zawarty w produktach mlecznych cukier – laktozę.

Cukier

Możesz źle znosić również inne cukry, np. fruktozę lub sacharozę. Objawy zwykle występują do godziny po spożyciu. Uważaj zwłaszcza na jabłka i gruszki.

Gluten

Najbardziej znana nietolerancja pokarmowa. Jeśli zauważysz u siebie nieprzyjemne objawy po zjedzeniu produktów z mąki, najlepiej idź do lekarza.

Jaja

Jeśli źle tolerujesz białko kurzych jaj, unikaj ich, ale pamiętaj, żeby jeść więcej roślin strączkowych, orzechów i mięsa. Musisz uzupełnić witaminy i minerały.

Tagi: ciekawostki zdrowotne

Oceń artykuł:

4.00

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij