Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Jak najlepiej usunąć pieprzyki? [opinia eksperta]

Jak skutecznie usunąć pieprzyki? Wszystko zależy od tego, jak groźne jest Twoje znamię. Nasz ekspert podpowiada, która metoda usuwania pieprzyków jest najskuteczniejsza w różnych przypadkach.

dziewczyna z pieprzykiem fot. shutterstock.com

Mam do usunięcia sporo pieprzyków na plecach. Jaka metoda zostawia najmniejsze blizny?

Na pytanie naszej Czytelniczki odpowiada ekspert doktor Maciej Biczysko, chirurg z II stopniem specjalizacji.

Najpierw trzeba zadać sobie pytanie, czym naprawdę są pieprzyki. „To nie jest jednorodna grupa zmian skórnych – mówi dr Maciej Biczysko. – To, co potocznie określamy mianem pieprzyka, może być znamieniem barwnikowym, brodawką łojotokową, plamą lentigo czy przebarwionym włókniakiem”.

Niektóre z nich jedynie źle wyglądają, inne mogą być groźne dla zdrowia. „Wówczas muszą zostać usunięte doszczętnie” – dodaje dr Biczysko, a to gwarantuje jedynie skalpel chirurga. W tym przypadku zawsze zostaje mniej lub bardziej estetyczna blizna, ponieważ konieczne jest założenie i zdjęcie szwów. „Taka metoda jest jednak najbezpieczniejsza z punktu widzenia onkologicznego, bo pozwala na dokładną ocenę zmiany przez patologa” – tłumaczy chirurg.

Zdecydowana większość zmian ma charakter łagodny. Można je usunąć np. metodą laserowej dermabrazji, która pozostawia minimalny ślad po zabiegu, nie wymaga użycia szwów i zapewnia niekłopotliwe gojenie. Lekarze często korzystają również z lasera CO2. Ślad po jego użyciu jest nieomal niewidoczny dla osób postronnych. Ostateczną decyzję powinien jednak podjąć specjalista.

PS Jeśli chcesz nas o coś zapytać, zajrzyj na oficjalny profil Women’s Health Polska na Facebooku. Możesz być pewna, że żadnej wiadomości nie zostawiamy bez odpowiedzi, a na najciekawsze pytania odpowiadamy na łamach papierowego wydania naszego magazynu.

WH 09/2015

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Drogie Panie! Odchudzanie jeszcze nigdy nie było tak proste i przyjemne! Drodzy Panowie! Budowanie mięśni jeszcze nigdy nie było tak szybkie i skuteczne! Odwiedź stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz w te lato cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz zbudować wspaniałe i muskularne ciało ? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Podejście, które o lata świetlne wyprzedza konkurencje! Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl który w ciągu tygodnia odmieni Twoje życie! Jedna z opinii: „Trener Igor to aktualnie najlepsze plany treningowe, diety i suplementacja w Polsce a „Pakiet Dzik” i „Pakiet dla Kobiet” to prawdziwa rewolucja na rynku trenerskim.” sklep BodyShock.pro Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Pokaż na co Cię stać i wejdź na www.igortreneronline.pl !
    ~mania33, 2017-07-19 22:19:55
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij