Women's Health poleca:

Ginekolog: 10 rzeczy, które chce Ci powiedzieć

Poleć ten artykuł:

Mała czy duża, mniej lub bardziej różowa, wydepilowana czy w wersji au naturel – Twoja wagina to skarb, o który musisz bezustannie dbać. Zdarza się jednak, że nie do końca wiesz, co dzieje się tam na dole. WH przychodzi na ratunek – najlepsi specjaliści mówią wprost o czym powinnaś pamiętać. 

1. Rozmiar uniwersalny nie istnieje

„Wśród pacjentek panuje przekonanie, że istnieje jeden prawidłowy kształt i rozmiar pochwy, który jest idealny i atrakcyjny. W rzeczywistości waginy – jak ludzie – znacznie różnią się od siebie, co w większości przypadków jest zupełnie normalne. Chciałabym, żeby pacjentki i ich partnerzy celebrowali swoją wyjątkowość”.

(dr Mira Aubuchon, ginekolog Missouri Center for Reproductive Medicine)

2. Zaprzyjaźnij się ze swoją pochwą

„Jestem zaskoczony tym, ile pacjentek nie zna anatomii swojej waginy. Wiele kobiet mówi mi, że nigdy nie sprawdzały, jak wyglądają ich części intymne i nie wiedzą, które regiony powinny poddać stymulacji, by czerpać z tego największą przyjemność. Kobietom dobrze więc radzę: poznajcie swoje pochwy, by lepiej je zrozumieć – jeśli nic się z nimi nie dzieje, nie naprawiajcie ich na siłę”.

(dr Russell Bartels, dyrektor medyczny Scottsdale Center for Women’s Health & Vitality Hormones for Men)

3. Regularny przegląd

„Twoja wagina potrzebuje ciągłej opieki, dokładnie jak Ty sama. Co najmniej raz w miesiącu chwytaj za lusterko i kontroluj, czy wygląda ona tak jak zwykle”.

(dr Octavia Cannon, ginekolog i certyfikowana lekarz medycyny osteopatycznej, współwłaścicielka Arboretum Obstetrics and Gynecology)

4. Reaguj na zapach

„Wagina to niesamowicie elastyczny organ: wąska na tyle, by współgrała z męskim penisem i rozciągliwa na tyle, by umożliwić wyjście na świat noworodkowi. Działa trochę tak jak samoczyszczący się piecyk, więc jakiekolwiek nieprzyjemne zapachy są z reguły oznaką infekcji”.

(dr Mache Seibel, ginekolog i profesor na Massachusetts Medical School)

Tagi: miejsca intymne | ginekolog | pochwa

Oceń artykuł:

5.00

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij