Women's Health poleca:

Dobry sen: ile spać i jak sypiać lepiej?

Poleć ten artykuł:

Brak snu jest dla nas niebezpieczny. Niewysypianie się działa szkodliwie na skórę i sprawia, że mamy podkrążone oczy i wypryski. Kiepski nastrój towarzyszący bezsenności też nie dodaje nam urody. Zobacz, ile spać i jak sypiać lepiej, aby tryskać energią i świetnie wyglądać.

Nie śpimy dobrze. Według ostatnich badań SMG/KRC 68% Polek miewa problemy ze spaniem. Nasz sen staje się też coraz krótszy – wynosi średnio 5 godzin na dobę. To o godzinę krócej niż spali nasi rodzice i o dwie godziny krócej od dziadków.

Jedna nieprzespana noc w młodym wieku w zasadzie nie robi większej różnicy, ale już kilka takich pod rząd zdecydowanie odbija się na naszym wyglądzie. Cienka, przesuszona skóra, zaczerwienione, podkrążone oczy, wypryski (sprawdź, co jeść, aby mieć zdrową, piękną cerę). Niedobrze. Kiepski nastrój towarzyszący bezsenności też nie dodaje urody.

Co gorsza, możemy przybrać na wadze, bo jak udowodnili naukowcy, krótszy sens sprzyja wydzielaniu greliny – hormonu głodu (to jest to świństwo, które odpowiada za nocne buszowanie w lodówce). Ale co tam: mamy patenty zarówno na to, jak poprawić jakość snu, a przede wszystkim jak zadbać o skórę za pomocą kosmetyków i makijażu, aby od rana błyszczeć urodą. I to nawet po ostro przebalowanej nocy.  

Tagi: dobry sen | ile spać | jak spać

Oceń artykuł:

3.80

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij