Women's Health poleca:

Dobry sen: 4 wrogów głównych

Poleć ten artykuł:

Co jeść przed spaniem? O której ćwiczyć, aby nie dopadła nas bezsenność? Kiedy kłaść się do łóżka? Oto cztery proste wskazówki, które pomogą Ci rozwiązać problemy z zaśnięciem i zagwarantują dobry sen oraz piękny wygląd następnego dnia.

dobry sen

1. Łóżko do spania

I kochania się. Nie spędzaj tam więcej czasu, niż potrzeba. Kładziesz się tylko wtedy, gdy chcesz spać. Im dłużej leżysz, tym krócej śpisz. Zapomnij o laptopie w łóżku, czytaj w fotelu. Naucz swój mózg, że głowa na poduszce wydaje komendę: spać! Gdy nie możesz zasnąć, wstań i wyjdź z sypialni. Przewracanie się z boku na bok wzmaga bezsenność.

2. Ćwicz rano

Wieczorne ćwiczenia Cię rozbudzą. Jeśli jogging, to tylko poranny lub ok. 14. Ćwiczenia wieczorne zbyt pobudzają organizm. Rozsądna, wyciszająca opcja aktywności to spacer z psem.

3. Zaciemnienie

Zainwestuj w żaluzje. W sypialni powinno być maksymalnie ciemno, wtedy Twój organizm wydziela melatoninę – hormon snu. Zarówno neon za oknem, jak i błękitne światło z ekranu komputera zakłócają ten proces.

4. Nie jedz na noc

Zwłaszcza ciężkostrawnych potraw. Ostatni posiłek powinnyśmy jeść nie później niż 2-3 godziny przed snem. Ważne, żeby był lekkostrawny. Naszym sprzymierzeńcem są potrawy zawierające tryptofan, który – mówiąc w skrócie – pobudza wydzielanie hormonów dobrego samopoczucia. Dobrym źródłem tryptofanu są banany, biały ser, indyk, tuńczyk i daktyle.  

Sprawdź także, ile godzin powinnaś sypiać i zobacz, jak zadbać o zmęczoną skórę za pomocą odpowiednich kosmetyków i makijażu.

WH 09/2015

Tagi: dobry sen | sposoby na sen

Oceń artykuł:

2.80

Skomentuj (2)

Mag

przez ~Mag,
2016-07-05 22:15:00

Owoce na noc? Kto to pisał ...

Kejt

przez ~Kejt,
2016-03-08 15:22:03

Ja zauważyłam że czytanie na ekranie telefonu przed snem powoduje u mnie że znacznie później chodzę spać. Znalazłam ciekawą aplikację do regulacji jasności i koloru która podobno ma temu przeciwdziałać: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.urbandroid.lux Któraś z was tego używa?

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij