Women's Health poleca:

Problemy z zasypianiem: sposoby na bezsenność

Poleć ten artykuł:

Masz czasem problemy z zasypianiem? Tylko raz czy może kilka dni pod rząd? Zanim zaczniesz się martwić i złorzeczyć na porę spania, zobacz, co radzą specjaliści WH, by zwalczyć bezsenność.

Już sama myśl o nadchodzącej nocy przyprawia Cię o ból głowy. Żebyś nie wiem jak była zmęczona, gdy kładziesz się do łóżka, zaczyna się walka z bezsennością. Możesz ją wygrać pod warunkiem, że rozpoczniesz walkę już w ciągu dnia.

Diagnoza – przyczyny bezsenności

Jeśli zauważysz, że brak snu pojawia się przed ważnym spotkaniem lub po ciężkim dniu, to może oznaczać, że masz tzw. gen bezsenności. Naukowcy tak określają większą predyspozycję do zaburzeń snu. Dopóki są to incydenty, wyluzuj, ale kontroluj. Jeśli zarywasz którąś noc z rzędu, pora coś zmienić w swoim życiu. Zanim lekarz wypisze receptę.

Lek na bezsenność

Specjaliści nie mają wątpliwości, że bezsenność u kobiet jest bardziej skomplikowana niż u facetów (generalnie kobiety gorzej sypiają od mężczyzn. Dlaczego? Odpowiedź w artykule "Bezsenność: sposoby na zdrowy sen"). Choćby z tego powodu, że my częściej i bez specjalnych zahamowań sięgamy po tabletki nasenne.

W ten sposób wpadamy w pułapkę, bo leki, nawet ziołowe, nie rozwiązują problemu. Możesz dać radę sama, bez wspomagania, poprawiając, po prostu, jakość swojego życia.

Tagi: bezsenność | problemy z zasypianiem | sposoby na bezsenność

Oceń artykuł:

3.00

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij