Women's Health poleca:

Co pomoże na niskie ciśnienie?

Poleć ten artykuł:

Często masz zawroty głowy, zwłaszcza gdy szybko wstajesz z łóżka lub fotela? Cierpisz na meteoropatię? Dokucza Ci senność, masz zimne dłonie i stopy? Ktoś Ci kiedyś powiedział, że to pewnie niedociśnienie. To możliwe. Zobacz, jak powinny wyglądać dieta i trening osoby cierpiącej na hipotensję.

Diagnoza

Niedociśnienie, czyli hipotensję, rozpoznaje się u osób, u których kilka pomiarów wykazało, że jest ono niższe niż 90/60 mm Hg. Przy czym wystarczy, że poniżej poziomu spadnie jedna z wartości (skurczowe albo rozkurczowe). W praktyce lekarze nie przejmują się za bardzo niskimi wartościami pomiarów, o ile nie odczuwasz żadnych dolegliwości.  

Rozwiązanie

Niedociśnienie może oznaczać, że jesteś odwodniona lub masz anemię. Może być również zwiastunem cukrzycy. Dlatego, jeśli trwa przez cały dzień i utrzymuje się około tygodnia, a do tego czujesz się słaba i senna, powinnaś pójść do lekarza.

Prawdopodobnie będziesz musiała zrobić badanie krwi, moczu i EKG. Te informacje pozwolą lekarzowi ocenić, czy za Twoim niskim ciśnieniem stoi inna dolegliwość, czy też taka już Twoja uroda.

Na kolejnych slajdach podpowiemy Ci, jaką dietę i aktywność fizyczną powinnaś wybrać, jeśli cierpisz na niedociśnienie.

Tagi: niskie ciśnienie

Oceń artykuł:

3.10

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij