Women's Health poleca:

Alergia a zapalenie zatok: zatokowy ból głowy

Poleć ten artykuł:

Co roku o tej porze walczysz z katarem, swędzeniem i łzawieniem oczu? Uważaj, alergia czasami przyczynia się do rozwoju zapalenia zatok i silnego bólu głowy. Na własną rękę i bez obaw możesz zastosować naturalne metody leczenia. Oto parę najskuteczniejszych.

Diagnoza

Każdy trwający dłużej niż tydzień katar, również ten wywołany uczuleniem na pyłki, może prowadzić do zapalenia zatok (zobacz, najskuteczniejsze metody leczenia objawów alergii). Te puste przestrzenie w twarzoczaszce pełnią funkcję podobną do tej, jaką ma nos – ocieplają i oczyszczają wdychane powietrze. Niewyleczony katar może je zatykać, prowadząc do stanów zapalnych i silnych bólów głowy.

Rozwiązanie

Nie każdy katar wymaga wizyty u lekarza i nie każdy ból głowy oznacza chore zatoki. Jeśli jednak dolegliwości nie ustępują po 2 tygodniach, a ból głowy (zwłaszcza pod oczami i koło brwi) nasila się przy wydmuchiwaniu nosa oraz gdy się schylasz, prawdopodobnie masz stan zapalny zatok.

Lepiej skonsultować się z lekarzem, bo leczenie może wymagać antybiotyków. Na własną rękę i bez obaw możesz zastosować te naturalne. Znajdziesz je na kolejnych stronach.

Tagi: zapalenie zatok | domowe sposoby na zatoki

Oceń artykuł:

3.40

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij