Women's Health poleca:

Akupunktura: co się dzieje, gdy... dasz się pokłuć

Poleć ten artykuł:

Upora się z migreną, zmniejszy alergię i objawy miesiączki, a nawet pomoże Ci rzucić palenie. Akupunktura wygląda trochę jak praktyka rodem z voodoo, ale jest oficjalnie uznaną metodą terapii. Zobacz, co się z Tobą dzieje po wbiciu igieł.

Akupunktura jest bezpieczna pod warunkiem, że wykonywana jest przez doświadczonego i wykwalifikowanego specjalistę. Upewnij się, że posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Akupunktury.

Ból

Akupunktura jest skuteczna przy bólach migrenowych, zwyrodnieniowych, a także psychogennych. Kilka precyzyjnie wbitych igiełek stymuluje obwodowy układ nerwowy do wydzielania naturalnych substancji przeciwbólowych – beta-endorfin. 

Sprawdź, jakimi jeszcze metodami możesz pokonać ból głowy bez tabletek.

Stres

Medycyna chińska nie oddziela ciała od umysłu i uważa, że za niepokój, strach, złość czy smutek odpowiedzialna jest dysfunkcja jakiegoś konkretnego organu. Jeżeli przez nakłucia przywrócimy równowagę tego organu, uspokoją się również emocje.

Zobacz także, jakie są inne sposoby radzenia sobie ze stresem.

Nastrój

Tu przynajmniej wiemy, o co chodzi – nakłuwanie odpowiednich punktów wywołuje gwałtowny wzrost endorfin. Na ogół ogarnia nas po seansie błogi nastrój.

Tagi: akupunktura

Oceń artykuł:

5.00

Skomentuj (2)

basia

przez ~basia,
2016-10-11 12:41:23

Polecam Panią Anie- ZGORZELEC! :)

przez jablkowciescie,
2016-09-02 11:14:58

Korzystam z zabiegów akupunktury i jestem bardzo zadowolona. Mi bardzo pomogła na nieznośne bóle pleców, chociaż muszę przyznać, że oprócz akupunktury jeszcze basen i ćwiczenia, a jeszcze wspomagam się sprzętem do elektrostymulacji www.elektrostymulatory.com/ Na szczęście bóle są już mniejsze, mam nadzieję, że z czasem w ogóle nie będę ich odczuwać.

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij