Women's Health poleca:

Trzymaj proporcje mimo upływu czasu

Poleć ten artykuł:

Matka natura to zołza: wąskie usta, cienkie włosy, wypadające rzęsy... Im jesteś starsza, tym cieńsza stajesz się akurat tam, gdzie nie powinnaś. Przeczytaj nasze rady i przywróć rzeczom właściwe proporcje.

Złośliwość losu: z biegiem lat musisz spędzać na siłowni coraz więcej czasu, żeby utrzymać zbędne centymetry z dala od swojego tyłka. Za to z obszarów, dla których „cienkie” albo „wąskie” albo nie jest już komplementem, objętość spada z zadziwiającą szybkością.

„Procesy starzenia rozpoczynają się już około 25. roku życia – mówi dr Aneta Szulska-Schoepp, kosmetolog. – Ekspozycja na słońce oraz palenie papierosów mogą jeszcze przyspieszyć zniszczenia”.

W zasadzie z wiekiem organizm serwuje nam koktajl hormonalny, zapewniający rzadkie włosy, wąskie usta i cienką, wrażliwą skórę – czyli nieomylne oznaki starości. Ale bez paniki. Dobra wiadomość jest taka, że możesz uratować atuty swojej urody.

„Istotne jest, aby odżywiać skórę kosmetykami bogatymi w witaminy A, E i C, kwas hialuronowy, biopeptydy. Przyda się też nawilżanie – picie minimum 1,5 litra wody dziennie. Jedz także owoce, warzywa i ryby, które dostarczą Ci cennych składników” – zaleca dr Szulska-Schoepp.

A co, jeśli już trochę zaniedbałaś pielęgnację? Dr Szulska-Schoepp uspokaja: „Istnieją różne rodzaje zabiegów stosowanych w specjalistycznych gabinetach. Często stosuje się kompleksową terapię, łącząc różne zabiegi dla uzyskania najlepszego efektu odmłodzenia”.

Zobacz, jak możesz pomóc sobie sama, i co mogą zrobić dla Ciebie specjaliści.

Gęstsze włosy

Każdego roku średnica naszych kosmyków maleje, mamy też coraz mniej włosów w fazie wzrostu, którego tempo również spada.

U dermatologa estetycznego

„Najpierw zrób badania, aby wyeliminować przyczynę chorobową” - radzi dr Szulska-Schoepp. Dopiero wtedy lekarz może wypisać receptę na preparat pobudzający wzrost włosów. Na przykład z minoxidilem, który rozszerza naczynia oraz wpływa na transport komórkowy sodu i azotu.

„Spowalnia to lub zatrzymuje wypadanie włosów i ułatwia odrastanie grubszych. Preparat trzeba jednak stosować stale” – mówi Szulska-Schoepp.

U kosmetyczki

Wypróbuj diatermii. Polega ona na przegrzaniu skóry głowy do ponad 40 °C za pomocą głowicy emitującej monopolarne fale radiowe. „Pod wpływem generowanej energii następuje rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz zwiększenie ich przepuszczalności, utlenowanie i odżywienie mieszków włosowych - wyjaśnia kosmetyczka Magdalena Namysł. – Pierwsze efekty można zaobserwować po 3 zabiegach”.

W domu

„Włosy muszą być przygotowane do stworzenia objętości” - mówi stylista fryzur Krzysztof Kulesza. Dlatego konieczna jest lekka odżywka, która odżywi je bez obciąża nia.

Najprostsza stylizacja? Wyczesanie włosów na koronie głowy pod kątem prostym, uchwycenie ich w kitkę i wysuszenie w ten sposób suszarką. Przyda się żel unoszący kosmyki u nasady.

Szybka akcja

Nawinięcie kilku termoloków na już podsuszone włosy (ale tylko na chwilę) może dodatkowo zwiększyć dynamiczność i objętość fryzury.

Wypróbuj też: 11 rad, jak zwiększyć objętość włosów.

Tagi: pielęgnacja twarzy | pielęgnacja włosów | starzenie się

Oceń artykuł:

3.10

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij