Women's Health poleca:

Test: poznaj swój typ włosów

Poleć ten artykuł:

Odpowiednia pielęgnacja włosów zależy od ich rodzaju. Masz zniszczone włosy? A może zdrowe, ale cienkie? Wykonaj nasz test, poznaj typ swojej czupryny i dowiedz się, jak najlepiej o nią dbać.

Każdy mój dzień zaczyna się tak samo. Otóż najważniejszym punktem poranka jest walka z włosami. Po umyciu, spłukaniu i wysuszeniu wcieram we włosy całe mnóstwo preparatu zapobiegającego puszeniu się włosów. Następnie pół godziny prostowania. A włosy nigdy nie wyglądają tak jak po wizycie u fryzjera – albo są matowe, albo się elektryzują.

W każdym razie do tej pory tak było. Nowo poznany ekspert od stylizacji włosów uświadomił mi, gdzie popełniam błąd i dlaczego produkty wygładzające loki na mnie nie działają. Chodzi o wodę. H2O sprawia, że produkt jest świetny dla cienkich, zniszczonych włosów, ale nie wystarczy, aby opanować moje mocne i niesforne loki.

„Kobiety na ogół poświęcają o wiele więcej uwagi składnikom zawartym w kremach do twarzy niż tym, które wchodzą w skład produktów do stylizacji – mówi Grzegorz Fedoryszyn, ekspert stylizacji i pielęgnacji włosów. – Włosy naturalne uszkadzane są najczęściej mechanicznie (np. przez codzienne modelowanie) oraz przez czynniki naturalne, takie jak np. woda morska i wiatr, dlatego należy pamiętać o ich odpowiednim nawilżeniu. Tylko specjalnie dobrane szampony, odżywki i maseczki spowodują, że nasz włos odzyska witalność i blask”.

Sprawę komplikuje fakt, że tylko nieliczne z nas znają swój typ włosów. Określenia – tłuste czy suche – nie wystarczą. Rodzaj włosa zależy od trzech czynników: porowatości (czyli ile są w stanie wchłonąć wody), elastyczności (jak łatwo się łamią) i grubości. Dopiero ta wiedza pozwoli nam właściwie je pielęgnować.

Na kolejnej stronie znajdziesz test, który pomoże Ci właściwie zdefiniować twój typ włosów.

Tagi: uroda | odżywka do włosów | cienkie włosy | pielęgnacja włosów | jak dbać o włosy | zdrowe włosy | zniszczone włosy

Oceń artykuł:

3.00

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij