Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

Stanik sportowy – jak go wybrać, by nie nabawić się otarć i wysypek

Po treningu wyskakuje Ci na dekolcie nieestetyczna wysypka? W czym tkwi problem? O odpowiedź poprosiłyśmy naszego kosmetologa. Sprawdź, jak szybko pozbyć się tego problemu.

stanik sportowy fot. shutterstock.com

Od stanika sportowego dostaję wysypki na dekolcie. Z czego to może wynikać i jak sobie z tym radzić?

Na pytanie naszej Czytelniczki odpowiada ekspert WH – Aneta Szulska-Schoepp, lekarz z kliniki PerfectDerm we Wrocławiu.

Przyczyny wysypki

Bielizna sportowa jest produkowana z włókien, które mogą pochodzić z naturalnych surowców organicznych lub – w zdecydowanie większej liczbie przypadków  z surowców nieorganicznych. „Wykorzystanie takich tkanin do produkcji bielizny może wywoływać uczulenia. Głównym alergenem są najczęściej metale” – mówi Aneta Szulska-Schoepp, lekarz z kliniki PerfectDerm we Wrocławiu.

Jak zapobiec uczuleniom

Dlatego kup w aptece emolient i stosuj przynajmniej 2 razy dziennie. Jeżeli objawy się utrzymają, zgłoś się do lekarza, który zaleci odpowiednie leczenie. I bezwzględnie zmień bieliznę na taką, która zawiera jak najwięcej naturalnych włókien.

Jak dobrać stanik sportowy

Biustonosz sportowy powinien utrzymywać Twój biust w ryzach, pozwalając Ci w pełni skupić się na treningu. Kupując stanik sportowy pamiętaj, że najważniejszy jest odpowiedni rozmiar. Kolory i design to naprawdę sprawa drugorzędna. Unikaj również szwów i zgrubień w miejscach szczególnie wrażliwych (takich jak krocze, pachy i okolice pod piersiami). W przeciwnym przypadku ćwicząc, możesz nabawić się otarć.

Zobacz też, jak często zmieniać strój sportowy.

To pytanie zostało wysłane na naszą facebookową skrzynkę. Odpowiedź została opublikowana na łamach papierowego wydania magazynu. Jeśli Ty również chcesz nas o coś zapytać, powiedzieć, o czym chciałabyś przeczytać w WH, zajrzyj na nasz oficjalny profil na Facebooku. Żadnej wiadomości nie zostawiamy bez odpowiedzi!

WH 06/2015

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Podejście, które o lata świetlne wyprzedza konkurencje! Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl który w ciągu tygodnia odmieni Twoje życie! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Pokaż na co Cię stać i wejdź na www.igortreneronline.pl !
  ~Kasia, 2017-08-05 12:38:25
 • avatar
  zgłoś
  Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz w te lato cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz zbudować wspaniałe i muskularne ciało ? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Podejście, które o lata świetlne wyprzedza konkurencje! Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl który w ciągu tygodnia odmieni Twoje życie! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Pokaż na co Cię stać i wejdź na www.igortreneronline.pl !
  ~LOLa, 2017-07-20 14:34:00
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij