Women's Health poleca:

Skuteczna depilacja - skóra gładka jak jedwab

Poleć ten artykuł:

Trendy w modzie i urodzie zmieniają się niemal każdego sezonu. Gładka skóra to jednak absolutny standard. Zobacz, jakimi metodami - skutecznymi i delikatnymi -  możesz usunąć z niej zbędne owłosienie. 

Krostki, podrażniona i zaczerwieniona skóra, ból, nieprzyjemny zapach podczas zabiegu – to dobrze nam znane uboczne skutki depilacji. Na szczęście to już przeszłość. Kosmetyka estetyczna to bowiem jeden z najbardziej innowacyjnych działów kosmetologii. Teraz mamy do wyboru wiele nowych metod usuwania zbędnego owłosienia – nie tylko skutecznych, ale też przyjaznych dla delikatnej, wrażliwej skóry.

Spróbujemy pomóc Ci wybrać najlepszą z nich. „Nie poddawaj się rutynie. Odkryj na przykład epilację, która otwiera nowy rozdział w usuwaniu zbędnego owłosienia” – mówi dr Magdalena Rogóż, specjalistka kosmetolog.

Technika: maszynka do golenia

O metodzie

Ten sposób usuwania owłosienia jest łatwym, szybkim, tanim i najstarszym sposobem depilacji mechanicznej. Z drugiej jednak strony każda z Was, która systematycznie goli nogi, wie, że odrastają grubsze, ciemniejsze i twardsze.

A co gorsza – odrastają bardzo szybko. Zabieg ten należy powtarzać często i regularnie, co świadczy o małej skuteczności tej metody. Może również dojść do podrażnienia skóry, zwłaszcza jeśli maszynką golisz miejsca intymne.

 • Jak często?
  Co 2-3 dni.
 • Najlepsze na:
  Nogi.

Zrób to dobrze

Można golić na sucho lub mokro (z użyciem maszynki elektrycznej) albo z wykorzystaniem pianek i żeli (przy pomocy zwykłej maszynki). Nie polecamy tej metody, choć można ją potraktować jako wyjście awaryjne. Po zabiegu użyj kremu nawilżającego.

Technika: woda i cukier

O metodzie

To szybki sposób depilacji, koszt niewysoki, a włosy stają się słabsze i nie odrastają równomiernie. W wyniku zabiegu dochodzi na ogół do przerzedzenia owłosienia. Woskowanie może jednak podrażniać skórę – w przeciwieństwie do innej, aczkolwiek podobnej metody cukrowania.

Pastę (np. Ella Soft Cold, 48 zł) po rozgrzaniu nakładasz pod włos, po czym zrywasz ją wraz z włosem. To mniej boli niż w przypadku woskowania. Pasta nigdy nie wysycha, dzięki czemu możesz wydepilować nią całe ciało bez konieczności dokładania nowej masy.

 • Jak często?
  Średnio co 2-3 tygodnie.
 • Najlepsze na:
  Woskowanie najlepiej stosować na nogach, w okolicach bikini i pod pachami. Cukrowanie jest bardzo delikatne i pozwala usunąć nawet najkrótsze włosy.

Zrób to dobrze

Woskowanie zwiększa ryzyko wrastania włosków, co może łączyć się z bolesnymi obrzękami skóry. Pamiętaj, żeby przed rozpoczęciem zabiegu wykonać próbę uczuleniową.

Pastę cukrową rozgrzej w dłoniach, a następnie ruchem rozciągania nałóż na obszar skóry, z którego usuwane będzie owłosienie. Pastę nakładaj pod włos, po czym zerwij ją wraz z włosem. Pierwszy raz lepiej wykonuj ten zabieg w salonie.

Tagi: depilacja bikini | depilacja woskiem | depilacja laserowa | skuteczna depilacja

Oceń artykuł:

3.50

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij