Women's Health poleca:

Rozszerzone pory: przyczyny i zapobieganie

Poleć ten artykuł:

Chciałabyś raz na zawsze zmniejszyć rozszerzone pory i cieszyć się gładką, piękną cerą? Poznaj pięć nieoczywistych przyczyn tego problemu i zobacz, jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja skóry.

Co byłabyś gotowa zrobić, by pozbyć się rozszerzonych porów? Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez markę L’Oréal, 56% kobiet zrezygnowałoby z alkoholu, słodyczy, a nawet mediów społecznościowych na cały rok – gdyby tylko to mogło rozwiązać problem… Niestety, wciąż nie opracowano dermatologicznej kuracji, która na dobre zwężałaby pory.

Oczywiście, regularne złuszczanie pomaga – bo zapchane pory to większe pory – ale nie rozwiązuje problemu w stu procentach. Najlepsze, co możemy zrobić, to zapobiegać rozszerzaniu się porów. Dlatego stworzyłyśmy listę kilku nieoczekiwanych sabotażystów gładkiej cery. Unikaj popełniania tych błędów, a pory staną się mniej widoczne.  

Nie dość dokładnie smarujesz się kremem z SPF.

Powinnaś wsadzić nos w sprawę kremu z filtrem – i to dosłownie. Skóra na nosie jest najbardziej narażona na szkodliwe działanie promieni słonecznych, które sprawia, że pory wydają się jeszcze bardziej rozszerzone. Ponadto, cienka warstewka kremu po prostu spływa ze śliskiej z natury strefy T. Wybierz sztyft z filtrem SPF, którego gęsta konsystencja zapobiegnie spłynięciu.

Zobacz także, jak prawidłowo stosować krem z filtrem i co jeść, aby mieć zdrową cerę.

Tagi: rozszerzone pory | piękna cera

Oceń artykuł:

3.50

Skomentuj (1)

Gabi

przez ~Gabi,
2016-07-18 15:49:07

A używałyście Bazy od Artdeco? Na moje pory jest idealna, bo wygładza i nawilża.

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij