Women's Health poleca:

Pielęgnacja twarzy: gdy masz 50 lat

Poleć ten artykuł:

Zmarszczki po 50 to nie reguła. Jednak gładka, piękna cera wymaga o nas w tym wieku trochę więcej wysiłku. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji twarzy, treningowi i zdrowej diecie możesz uchodzić za dobrze zadbaną czterdziestkę. Zobacz, jak dbać o cerę dojrzałą nie tylko za pomocą kosmetyków.

Twoje zadanie

Skóra dojrzała wymaga kompleksowego działania: nawilżaj, odżywiaj, likwiduj. Nie chcesz zmarszczek? Nie musisz ich mieć.

Jak dbać o cerę

To, jak będziesz wyglądać w tej dekadzie, zależy wyłącznie od Ciebie. Jeżeli będziesz ćwiczyć, dobrze się odżywiać i pomagać skórze w procesach regeneracji, możesz uchodzić za dobrze zadbaną czterdziestkę. W tym wieku, m.in. pod wpływem zmian hormonalnych, skóra wiotczeje, pojawiają się głębokie zmarszczki i różnego rodzaju przebarwienia.

„Zaburzeniu ulega proces wytwarzania lipidów i rogowacenia, co prowadzi do nadmiernego wysuszenia skóry. Następują zaniki i przesunięcia tzw. przedziałów tłuszczowych i w efekcie pojawiają się bruzdy i zmiany owalu twarzy – wylicza dr Aneta SzulskaSchoepp. – Nie oszukujmy się: do odwrócenia takich zmian same kremy nie wystarczą”.

Najskuteczniejsza jest kompleksowa terapia, łącząca w sobie różnego rodzaju zabiegi. „Skupiamy się na głębokim nawilżeniu, odżywieniu skóry i pobudzeniu procesów odnowy komórkowej. Trzeba też oczywiście zlikwidować zmarszczki, nadmiar tłuszczu w obrębie twarzy (tzw. chomiki czy drugi podbródek) i przywrócić jej odpowiednie proporcje” – mówi ekspertka. Niekiedy można kilka zabiegów wykonać w trakcie jednej wizyty, innym razem istotna jest kolejność.

„Tzw. termolift, którego zadaniem jest poprawa gęstości skóry i pobudzenie produkcji kolagenu, musi być wykonany przynajmniej dwa tygodnie przed podaniem toksyny botulinowej, inaczej osłabi jej działanie”. Zabiegi dermatologii estetycznej mają za zadanie przywrócić skórze młody i – co istotne – naturalny wygląd. Jeśli chcesz wyglądać jak nadmuchany balon, to już wyłącznie Twoja sprawa.  

Tagi: kosmetyki | pielęgnacja twarzy | jak dbać o cerę

Oceń artykuł:

3.70

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij