Women's Health poleca:

Pielęgnacja twarzy: gdy masz 30 lat

Poleć ten artykuł:

Odpowiednia pielęgnacja twarzy jest bardzo ważna dla utrzymania jej młodego wyglądu. Zobacz, jak dbać o skórę w wieku 30 lat i jakich kosmetyków używać, aby cieszyć się zdrową, gładką cerą i możliwie jak najbardziej opóźnić pojawienie się zmarszczek.

Twoje zadanie

Twój cel to wzmocnienie skóry i opóźnienie procesu starzenia. Musisz pobudzić syntezę kolagenu i kwasu hialuronowego. I nawilżać.

Jak dbać o cerę

To czas, gdy odcinasz kupony od poprzedniej dekady lub płacisz za grzechy. Jeżeli jako dwudziestolatka stołowałaś się w pobliskiej pizzerii, piłaś słodkie napoje i więcej czasu spędzałaś na Facebooku niż na bieżni, zdradzą to nie tylko Twoje biodra i cellulit, ale i twarz – szara cera, bruzdy przy nosie, pierwsze zmarszczki na czole i wokół oczu.

Pewnych zmian związanych z upływem czasu nie unikniemy, ale przez styl życia możemy je spowolnić lub przyspieszyć. „Po pierwsze, skóra staje się wyraźnie gorzej nawilżona, bo zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego za wiązanie w niej wody. Włókna kolagenowe, które stanowiły rusztowanie dla skóry, ulegają uszkodzeniu. Cera traci jędrność, blask, staje się matowa. Na skutek zmian w ściankach naczyń krwionośnych pojawiają się tzw. pajączki” - mówi nasza specjalistka medycyny estetycznej.

Aktywność fizyczna, przebywanie na świeżym powietrzu, dieta bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe, picie 1,5 litra wody dziennie – to czynniki, które w znacznym stopniu mogą opóźnić te procesy. Jak? Na poziomie komórkowym. Starzenie się to spowolnienie procesów regeneracji. A regeneracja to nic innego, jak podział komórek. Na końcu każdego chromosomu są tzw. telomery, które zabezpieczają DNA przed uszkodzeniem podczas kopiowania.

Telomery skracają się podczas każdego kolejnego podziału komórki. Jak telomery zanikną, komórka umiera lub w 1 na 3 mln przypadków staje się komórką nowotworową. Badania na Saarland University, opublikowane w czasopiśmie „Circulation”, udowodniły, że u ludzi aktywnych fizycznie telomery skracają się wolniej. Ruch, dieta plus odpowiednia pielęgnacja to klucz do sukcesu.  

Tagi: kosmetyki | pielęgnacja twarzy | jak dbać o cerę

Oceń artykuł:

2.90

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij