Women's Health poleca:

Medycyna estetyczna: zabiegi na twarz

Poleć ten artykuł:

Z czasem krem przeciwzmarszczkowy przestaje wystarczać, a aktywne substancje trzeba dostarczyć w głąb skóry. Sprawdzamy, co może nam zaproponować medycyna estetyczna. Zobacz, jak działa toksyna botulinowa, kwas hialuronowy i zabiegi zagęszczające skórę. Interesuje nas tylko naturalny efekt.

Dobrze przyznaje się miałam robiony "botoks". Od dziecka miałam bardzo żywą mimikę, a szczególnie czoło. Kompletnie tego nie kontrolowałam. Byle co wystarczyło – zdziwienie, pytanie, niepokój – aby brwi podjeżdżały mi w górę o kilkę centymetrów. Nie muszę chyba żadnej z was tłumaczyć, że nie dzieje się to bezkarnie. 

Poszłam na zabieg, żeby nie wyglądać jak pies shar pei. Kilka ukłuć (niezbyt bolesnych) w gabinecie u poleconej pani doktor i już po tygodniu miałam nowe czoło – gładkie i beztroskie, a wraz z nim moja twarz nabrała bardziej pogodnego wyrazu. I wyglądałam zdecydowanie młodziej. Toksyna botulinowa ma we mnie wierną fankę. Ale że apetyt rośnie w miarę jedzenia, postanowiłam zbadać także inne, nieinwazyjne metody odmładzania.  

Zapewne każda z was zna te strony internetowe, których autorzy bezlitośnie pastwią się nad celebrytkami z nienaturalnie martwą twarzą. Przyznaję, sama z niezdrową fascynacją często przyglądam się takim zdjęciom, zdumiona, jak można było dać się tak oszpecić, w dodatku mając tyle pieniędzy i najlepszych hollywoodzkich chirurgów w zasięgu telefonu.

Ale ostatnio pojawił się też drugi trend – celebrytki, które oznajmiają światu, że skończyły z „botoksem” i postanowiły starzeć się z godnością. Jaaasne! Ciekawe, dlaczego wyglądają tak dobrze? „Botoks” wcale nie odszedł w niesławie. Z danych Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Estetycznej wynika, że corocznie aplikuje go sobie 5,1 mln osób. Tylko że to jest już lepszy preparat i inaczej aplikowany.

A specjaliści wiedzą już, że unieruchomienie twarzy nie odmłodzi nas w cudowny sposób. Trzeba jeszcze zadbać o poprawę struktury skóry – tu z pomocą przychodzą zabiegi z użyciem kolagenu i kwasu hialuronowego. Zanim jednak zaczniesz zastanawiać się nad tym, co skuteczniej odejmie Ci lat, pomyśl, kto taki zabieg powinien wykonać.

Zabiegi medycyny estetycznej, jak sama nazwa wskazuje, są zabiegami medycznymi, a to oznacza, że może je wykonać wyłącznie lekarz w gabinecie lekarskim. Nie daj się zwieść tanim ofertom zabiegów „domowych” ani nawet najbardziej luksusowym gabinetom kosmetycznym. Nic nie zastąpi doświadczenia, wiedzy i wprawnej ręki lekarza.

Sprawdź stronę internetową gabinetu, opinie, możesz również zajrzeć na strony: Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz Towarzystwa Medycyny Estetycznej „Anti Aging” lub zajrzeć na www.pubmed.com – tam znajdziesz publikacje nt. preparatów, które są bezpieczne i mają badania kliniczne.  

Jeśli zależy Ci na dobrej kondycji skóry twarzy, sprawdź także, jak odpowiednio ją pielęgnować oraz jak pozbyć się niedoskonałości.

Tagi: medycyna estetyczna

Oceń artykuł:

3.30

Skomentuj (2)

dorota

przez ~dorota,
2016-09-26 11:49:47

Dobrze podkreślone - tylko naturalny efekt. Medycyna estetyczna jest czasami niezastąpiona i dobrze, że można z niej korzystać, ale właśnie pod warunkiem, że efekt nie jest sztuczny (wręcz śmieszny). Sama coraz częściej zastanawiam się nad skorzystaniem z zabiegu botoksu, żeby lekko odświeżyć wygląd. Szukam gabinetu, do którego bez strachu mogłabym się wybrać. Kilka osób w Gdańsku poleciło mi Abacosun http://www.abacosungdansk.pl/ Na pewno przyjrzę się temu gabinetowi.

Marti44

przez ~Marti44,
2016-04-21 13:40:34

Bardzo fajny artykuł, przybliżający w prosty i rzeczowy sposób kilka sposobów upiększania naszej twarzy,polecam

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij