Women's Health poleca:

Makijaż odmładzający: kontrasty, które odejmują lat

Poleć ten artykuł:

Dyskretny, naturalny makijaż to nie jedyna opcja, kiedy zaczynamy się starzeć. Twarz bez wyrazu wygląda bowiem starzej niż w rzeczywistości. Nasi specjaliści tłumaczą, jak używać kontrastów i odjąć sobie lat. Wykonaj makijaż odmładzający krok po kroku.

Wiemy, że naszym wrogiem są zmarszczki i przebarwienia, ale badania kosmetologiczne wskazują na coś, co być może uszło naszej uwagi, a jest bardzo charakterystyczną cechą wieku – stopniowe zanikanie kontrastów. W badaniach przeprowadzonych na Gettysburg College w Pensylwanii uczestnicy mieli za zadanie oceniać wiek kobiet na zdjęciach.

Zdjęcia tak przetworzono komputerowo, aby ta sama kobieta pojawiała się w wersji bardziej i mniej kontrastowej. Okazało się, że twarze najmniej zróżnicowane kolorystycznie wyglądały na o wiele starsze niż w rzeczywistości.

To ma sens, bo jak wiadomo, z wiekiem bledniemy – jaśnieją nam rzęsy czy czerwień wargowa. Ale oczywiście kontrast należy stosować z wyczuciem, tak aby efekt nie był groteskowy. Posłuchajmy więc specjalistów.

Makijaż oka

Cera śniada – typ ciepły

Oczy malujemy tak, żeby podkreślić ich kształt i wydobyć kolor tęczówki poprzez cień w kolorze kontrastującym z kolorem oka. „Zamiana nudnego brązu na powiekach i dramatycznej czerni kreski na granat spowoduje, że spojrzenie nabierze wyrazistości” – zdradza Małgorzata Długosz,wizażystka i charakteryzatorka.

Rzęsy: najnaturalniejszy i najświeższy efekt dadzą rzęsy pomalowane na brązowo, z końcami zaznaczonymi czarnym, wydłużającym i podkręcającym tuszem.

Cera jasna – typ chłodny

„Przy takiej karnacji należy uważać z doborem intensywnych kolorów. Zbyt duże kontrasty mogą dać efekt postarzenia” – zaznacza Małgorzata.

Bardzo ważne jest, żeby użyć rozświetlającego korektora pod oczy. Korektor Guerlain Issima Precious Light rozświetla i wyrównuje koloryt skóry, nadając jej promienny wygląd. Oczy rozświetlisz jasnym cieniem w wewnętrznych kącikach. Kreskę maluj tuż przy samej linii rzęs i delikatnie ją rozetrzyj. Jeżeli chcesz wyglądać młodziej, wybierz grafit lub granat.

Tagi: makijaż odmładzający | makijaż krok po kroku

Oceń artykuł:

2.90

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij